reklama

Nevíte, co na podzim na sebe? Zkuste preppy styl

Prohlédnout galerii
Foto: Žena

Že nevíte, co to je? Uhlazená móda padesátých let, kterou nosili studenti amerických prestižních univerzit a celý svět ji dnes napodobuje.

Nový semestr na vysokých školách právě začal, a tak je nejvyšší čas seznámit se s takzvaným preppy stylem. "Prepíci", tedy mladí Američani, kteří se chystají nebo už studují prestižní univerzity jako Harvard či Yale, vždycky působí naprosto dokonale, ale přitom tak, jakoby právě vstali, vzali na sebe první, co našli, a vyrazili do ulic.

Nerozhodí je malá dírka na svetru nebo nepatrný flíček na kalhotách. I tyhle nedokonalosti umějí nosit s grácií a jen potvrzují jejich uvolněný a ležérně elegantní styl.  Přitom je to móda mužů, stejně jako žen.

Prepíci milují bavlněné kalhoty, vypasovaná saka, svetry do véčka. Nebojí se vzorů, často nosí proužky i kostky. Z barev si oblíbili tmavě modrou, tmavě červenou, zelenou, ale třeba i žlutou, místo černé raději volí hnědou. Nejraději nosí tenisky, mokasíny nebo kožené šněrovací boty, nechybí jim velké sluneční brýle.

Extravagance už není zajímavá

Nejsou pro ně důležité značky a drahé oblečení, přestože většinou pocházejí z movitých rodin. Raději jdou a koupí si originální vintage kousky v sekáči.

Preppy styl je vlastně reakcí na to, že móda je čím dál extravagantnější, a že se z rebelství stává trend. A pokud je rebélie normální a běžná, je podle prepíků nejzajímavější nerebelovat. A přesně podle toho se oblékají i chovají.

"Preppy", to zkrátka není jen oblečení, je to životní styl, subkultura, které se z amerického východního pobřeží rozšířila do celého světa. Některé značky, jako třeba Gant nebo Ralph Lauren, na tomhle stylu postavily celé svoje portfolio. A už dokonce vzniklo i několik knih, které se zabývají tím, jak vypadá a jak se chová správný prepík. Jedna z nich se jmenuje Preppy Handbook a napsala ji Lisa Birnbach.

A co vy, je vám tenhle styl sympatický, nebo byste raději něco extravagantnějšího?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co budeme nosit příští léto? Šílené vzory, obří doplňky

Rodinné panoptikum aneb Jak vycházet s příbuznými

Tajemství a původ podprsenek: Odhalte ho s námi

reklama
reklama
reklama