reklama
 

Nejšílenější parfémy na světě: Papír, asfalt či slanina

Už vás nudí vůně květin nebo ovoce a rádi byste vyzkoušeli něco originálnějšího? Možná vás zaujme jeden z následujících parfémů, který voní například jako dřevo či jako asfalt.

Foto: Thinkstock

Už vás nudí vůně květin nebo ovoce a rádi byste vyzkoušeli něco originálnějšího? Možná vás zaujme jeden z následujících parfémů, který voní například jako dřevo či jako asfalt.

Vůně papíru

Také si ke každé nové knížce nebo právě koupeným novinám jako první slastně přivoníte? Pak máte stejnou úchylku jako návrhář a šéf značky Chanel Karl Lagerfeld, který se rozhodl, že vymyslí parfém, který by mu papír neustále připomínal. Vznikla tak vůně s názvem Paper Passion.

Je unisexová, takže ji můžete používat vy i váš partner, a potěší vás i svým vzhledem - je totiž zabalená v "knize". Od konce loňského roku ji prodává pražský obchod Ingredients, 50 ml tu seženete za 2350 Kč.

DOPORUČUJEME: Parfém, toaletka nebo kolínská. Znáte rozdíly?

Vůně asfaltu

Jsou mezi námi i tací, kteří nade vše zbožňují vůni, kterou ucítíte, když se asfaltuje silnice či chodník. A zřejmě jich není málo! Proč by totiž jinak seriózní a vážená značka Comme de Garcons vyráběla vůni s názvem Tar, která kromě květin a santalu obsahuje také kerosín, petrolej a aldehydy?

Pokud vám tyto věty učarovaly, budete se ale po vůni muset mrknout v zahraničí, nebo si ji objednat přes internet. U nás se totiž bohužel neprodává. Vyjde vás zhruba na 1200 Kč.

Čtěte také: Jak vůně ovlivňuje sebevědomí?

Vůně absintu

Slavné francouzské pití ucítíte ve vůni s příznačným názvem Absinthe, kterou vyrábí slavná značka Nasomatto. Nejde o žádnou parfemovanou vodu, ale o skutečný intenzivní parfém, proto se prodává v lahvičce s 4 ml. Více koncentrovanou verzi vůně pak dostanete i v balení po 30 ml.

Vůně má podle jejích tvůrců evokovat různé stupně hysterie a koupíte je v pražském Simple Concept Store.

Vůně slaniny

Tohle už je opravdový extrém. Nebo snad znáte někoho, kdo by chtěl být dobrovolně cítit po slanině? Možná vás ale překvapí, že první parfém tohoto druhu vyrobil jeden pařížský uzenář už v roce 1920.

Loni se jím inspiroval Brit John Leydon a vytvořil svoji vůni Bacon. Na jeho webových stránkách si ji můžete pořídit za zhruba 36 dolarů objednat i vy. A pozor, vyrábí se ve dvou verzích - jednak Bacon Classic, a jednak Bacon Gold, která je obohacena o citrusové tóny.

Vůně dřeva

Pokud vám spíš než papír učarovala vůně čerstvého dřeva, pořiďte si vůni s jednoduchým názvem Wood, kterou vyrábí značka DSquared2. Vyrábí se v dámské i pánské verzi a koupíte je v parfumeriích Douglas od 1290 Kč. Poznávací znamení? Flakon zdobený ořechovým dřevem ze Severní Ameriky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Móda z ulice: Jak se oblékají čeští muži?

Ani světlý, ani tmavý: Najděte konečně správný make-up

Malí sprosťáci aneb Sledujte, jak synové svádí mámy!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama