reklama

Návod, jak se oblékat jako Francouzky: Jaké kousky si musíte pořídit do šatníku?

Přečtěte si tento článek a otevřete svůj šatník. Případně se vypravte do obchodu dokoupit, co vám bude chybět. Vytvoříte si set velmi jednoduchých, nadčasově elegantních, a přitom praktických outfitů.

Foto: Profimedia.cz

Čechům je neustále vyčítáno, že se neumí oblékat. Jiné národy to prý umí lépe. Těžko můžeme změnit svou mentalitu a z praktických, do rodiny a přírody orientovaných lidí se stát takovými, kterým extrémně záleží na vlastním vzhledu.

Francouzky vypadají, že se příliš nesnaží, ale vždy jim to moc sluší. Trendy je nechávají chladné, stejně jako sezonní výprodeje umělohmotných hadříků. Na co nové oblečení na večírek, když si stačí obléct bílou hedvábnou košili, úzké tmavé kalhoty, lodičky a namalovat pusu červenou rtěnkou. Ale pozor, když dva dělají totéž, není to zpravidla totéž. Lodičky nesmí mít ochozené podpatky a být vyrobené z plastu, kalhoty nekopírují zadek a stehna tak, že je to neslušné, košile je hedvábná a kvalitní, nikoliv polyamidová.

Co si přeje Francouzka?

Touží sice po pohodlí, ale na rozdíl od Američanky nikdy nepůjde po městě v teplákách nebo legínách. V bavlněné košili je přece také příjemně. Do kabelky se vyplatí investovat, klidně rok na ni šetřit. Nemusí být od žádné drahé značky, ostatně vytahovat se logy není "tres chic". Od malého brašnáře si můžete za několik tisíc vybrat hezkou, praktickou, koženou tašku, do které se vám vše vejde, nebude podléhat výkyvům módy, a hlavně nebude mít odrbané rohy, ucha a oprýskaný štítek loga.

reklama