reklama
 

Módní trendy 2020: Ukazujeme vám vše, co se bude letos nosit. Doplňte si šatník

Nic není víc passé než móda odcházejícího roku. Pryč se starým, udělejme místo novému.

Prohlédnout grafiku
Foto: Valentino

Klíčové slovo pro kolekce roku 2020 zní: nositelnost. Potřebujeme šatník, který můžeme nosit celé roky a jednotlivé kusy se dají mezi sebou kombinovat. Módní domy tuhle potřebu ve svých kreacích také reflektují.

Nejde jen o to, co známé fashion značky a návrháři vymyslí. Nákupčí světových obchodních domů se na trendech podílejí také. Čím dál častěji žádají "nadčasovost", protože vidí, že právě po této vlastnosti je mezi zákazníky největší poptávka.

Jak tedy bude vypadat budoucnost módy? Třeba jako klasická modrá košile na knoflíčky, kterou navrhly sestry Olsenovy, tvořící pod značkou The Row. Prostor také bude pro přiléhavé body a pánské obleky pro dámy. Naučme se konečně, že jednoduchost není nuda.

Elizabeth von der Goltz, která pracuje jako celosvětová nákupčí pro on-line obchod s luxusní módou Net-a-Porter, se nechala slyšet, že na letní dovolenou nám bude stačit měkké sako, bermudy, bílá košile a tílko.

Drtivá většina módních značek také bude muset pracovat s udržitelností. Zákazníky budou čím dál víc zajímat nejen materiály a podmínky práce, ale také pokud možno co nejmenší uhlíková stopa.

reklama
reklama