reklama

Módní policie z předávání Oscarů 2020: Politika, recyklace i triumf Renée Zellweger

Předávání Cen Americké filmové akademie je vždycky zážitkem pro fanoušky filmu i módy a mívá přesah, pokud jde o společenské dění. Obvykle celebrity upozorňují prostřednictvím svého oblečení na problémy s životním prostředím i genderovou nerovností. Letos tomu nebylo jinak. Nejvíce se hovoří o šatech Natalie Portman, jejichž plášť měl na sobě vyšitá jména režisérek, jejichž práci Akademie ignoruje

Foto: Profimedia.cz

Předávání Oscarů se konalo letos už po dvaadevadesáté. Ale jedná se o první ročník, kdy nikoho už ani trochu nepřekvapili pánové v krinolínách nebo zpěvačka Billie Ellish, která dorazila v teplákové soupravě Chanel.

Ukázat svou osobitost a uvědomělost. To je to, oč teď na červeném koberci běží. Už dávno nestačí být krásný a trendy, součástí módy je dnes politika, ať se nám to líbí, či nikoliv. Oblékání se pro vlastní půvab a fotoaparáty přestalo být dostačujícím.

Šeptalo se, že na Oscary letos dorazí i vévodkyně Meghan s manželem Harrym, ale ukázalo se, že se jednalo o nepodložené fámy. Zvolila by šaty z módního domu Givenchy, se kterým pravidelně spolupracuje? To už se nedozvíme, ale jinak na oscarovém červeném běhounu nebyly k vidění žádní netradiční návrháři.

Kromě výše zmíněné, Grammy ověnčené Billie Ellish, se o lehký poprask postarala hvězda současné omladiny Timothée Chalamet, který místo obleku a motýlka zvolil sportovní oblek s bombrem. V Čechách má s takovým přístupem k dress-codu zkušenost režisér Robert Sedláček, který si ocenění od prezidenta Miloše Zemana přebíral v mikině.

reklama
reklama