reklama

Módní královna Letizia: Strčí do kapsy Kate i Meghan

Španělská královna Letizia je považována za jednu z nejlépe oblékaných žen světa. Dodržuje protokol, zároveň však vybranými módními volbami dává najevo svou osobitost. Lekce stylu by si od ní mohla vzít i jinak vzorná vévodkyně Kate nebo obdivovaná vévodkyně Meghan.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Sedmačtyřicetiletá Letizia, původním jménem Ortiz, se jako šlechtična nenarodila. Pochází z rodiny novináře a sama jako novinářka a televizní moderátorka pracovala. Má tři sestry a od začátku svého veřejného působení i perfektní cit pro oblékání.

Po svatbě s princem Filipem Bourbonským (zajímavostí je, že se jedná o její druhý sňatek, s prvním manželem se rozešla v roce 1999) získala Letizia titul asturijské princezny, po abdikaci krále Juana Carlose I. v roce 2014 se stala dokonce královnou.

Ačkoliv patřila Letizia vždy k velmi reprezentativním představitelkám evropské aristokracie, její styl se výrazně zlepšil v posledních letech. Začala spolupracovat se stylistkou Evou Fernández, která byla do té doby módní redaktorkou španělské verze časopisu Cosmopolitan.

Před nástupem Evy nosila Letizia kostýmky od Hugo Bosse, šaty od Caroliny Herrera a na méně okázalé příležitosti klidně oblečení od španělských řetězců Zara a Mango.

Nová stylistka jí ale doporučila, aby do šatníku zařadila i sofistikované modely od Temperley London nebo Victorie Beckham. Na druhou stranu královna se dokonce objevila v šatech od velmi dostupného on-line obchodu Asos.

Podívejte se na nejpovedenější outfity španělské královny Letizie v naší galerii.

reklama
reklama