reklama

Lidé s Downovým syndromem dobývají svět módy: Handicap není překážkou

Postižení nemusí být překážkou k úspěchu v kariéře ani v oboru, který je postaven na dokonalém vzhledu. Mýty o kráse padají, důležitou komoditou je osobitost a odvaha. Podívejte se, jak nám do jisté míry povrchní svět módy může uštědřit lekci v akceptování jinakosti.

Prohlédnout grafiku
Foto: Benefit

Často se hovoří o tom, že módní byznys je extrémně tvrdý. To, zda v něm uspějete, podobně jako u sportu, nezáleží jen na vás. Příroda vás musí obdařit něčím speciálním.

Podobné je to s lidmi, kteří mají Downův syndrom, své postižení si nevybrali, stejně jako atleti svůj talent nebo modelky 180 cm výšky a 50 kilo váhy. Přesto je dnes fashion průmysl otevřenější než kdy jindy a umožňuje uspět osobnostem, které prokážou odvahu.

Vidět modely a modelky s Downovým syndromem v reklamách a na přehlídkových molech není terapeutické jen pro ty, kteří jsou s nimi na jedné lodi, a jejich rodiče. Je to důležité pro nás všechny, abychom pochopili, že se tolik nelišíme. Všichni máme své touhy, ambice a sny a je úžasné, když je můžeme realizovat.

reklama
reklama