reklama
 

Lze i na lyžích vypadat dobře? Poradíme

Prohlédnout galerii
Foto: Relax

Pojďme si narovinu říct, že v několika vrstvách zimního oblečení a v helmě se trochu ztrácejí i ty nejkrásnější křivky. Přesto i na lyžích můžete mít styl a na svahu nemusíte nutně zapadat do davu. Teď přitom nemluvíme o vašem lyžařském umění, ale o tom, co máte na sobě.

V první řadě je třeba si uvědomit, že i oblečení určené na lyže či snowboard se dělí na to obyčejné a ryze funkční, a na to, u jehož výroby někdo přemýšlel i nad tím, jak bude daný kousek vypadat. Pokud tedy chcete i na horách vypadat dobře, nespokojte se s tím, že vám nebude zima, ale chtějte i něco navíc.

Zároveň platí, že i na lyžích můžete zastávat různé styly oblékání. Buď chcete být tak trochu "posh" a vyberete si funkční materiály s lesklou úpravou, ozdobné kožešiny nebo kamínky. Anebo budete za opravdovou sportovkyni a vyberete si mladistvější a uvolněnější vzhled. Obojí je fajn, ale nemělo by se to kombinovat.

Odvážné kombinace

Co ale naopak kombinujte ve velkém, jsou barvy. Zapomeňte na to, že vám všechno musí ladit a že vaše helma musí mít stejnou barvu jako vázání u lyží, a rukavice musí být stejné jako vzor na kalhotách. Nemusí. Naopak. Barev byste na sobě neměla mít zbytečně moc a neměly by se vzájemně tlouct, ale precizní ladění dnes už působí spíš směšně.

Jak tedy na to? Lepší než kombinovat dva různé vzory, je pořídit si jednoduché kalhoty v jedné barvě a k nim odvážnější bundu, případně naopak. Pokud vzory nechcete vůbec, vezměte si k sobě dvě na první pohled neslučitelné barvy. Co třeba červená a růžová? Nebo vínová a tyrkysová? Zelená a hnědá? Najděte ten správný odstín těchto barev a uvidíte, že to bude vypadat skvěle. Pomůže vám i naše fotogalerie.

Pozor na velké nápisy

Pokud nejste vyloženě barevný typ, pohrajte si s bílou (moderní je lyžařský outfit v bílé od hlavy až k patě), šedou nebo hnědou, a alespoň helmu či rukavice volte výrazné. Černou berte spíš jako doplnění k nějaké veselé barvě či divokému vzoru.

Přestože v lyžařském oblečení byste měli chodit jen a pouze na horách, vybírejte takové, které na první pohled nevypadá jen jako vyloženě sportovní a nemá po sobě velké nápisy. V takových kusech byste totiž pak byla k nerozeznání od vlekařů a lyžařských instruktorů. A o to asi nestojíte, že?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jíte správně? 20 potravin pro ploché břicho

10 nejzásadnějších módních momentů roku 2014

Sytě růžová se hodí v každém věku: Slavní jako důkaz

reklama
reklama
reklama