reklama

Luxusní roušky mají pozvednout pocity lidí i módní průmysl. V Japonsku se už vyrábí

Japonská společnost Cox se rozhodla pozvednout pocit luxusu i v koronavirové době a nabídnout tak pomocnou ruku módnímu průmyslu. Přišla s ručně vyrobenými rouškami zdobenými diamanty či perlami. Cena se pohybuje kolem milionu jenů, v přepočtu 210 tisíc korun.

Luxusní roušky zdobené diamanty či perlami přijdou na zhruba 210 tisíc korun.
Luxusní roušky zdobené diamanty či perlami přijdou na zhruba 210 tisíc korun. | Foto: Reuters

Luxusní roušky zdobené diamanty či perlami v ceně milion jenů (asi 210 000 Kč) si mohou koupit zákazníci v Japonsku. Společnost Cox, jejíž pobočka ručně vyráběné roušky nabízí, podle agentury Reuters uvedla, že jimi chce lidi potěšit a také pozvednout módní průmysl, který jako mnoho dalších odvětví utrpěl koronavirovou krizí.

Diamantové roušky jsou posázeny 300 krystaly firmy Swarovski a také jedním diamantem o hmotnosti 0,7 karátu. Perlové roušky krášlí 330 perel akoya, uvádí Reuters.

"Všichni jsou kvůli koronaviru deprimovaní a bylo by skvělé, kdyby se mohli při pohledu na tyto třpytivé roušky cítit lépe," řekla agentuře Reuters prodavačka Azusa Kadžitakaová v jednom z obchodů firmy poblíž tokijského nádraží.

"Šperkařský a textilní průmysl jsou navíc kvůli koronaviru v poklesu, takže je tento projekt také součástí snahy o revitalizaci Japonska," dodala.

Cox od září nabízí v internetovém obchodě a v šesti kamenných prodejnách více než 200 různých druhů roušek. Nejlevnější začínají na 500 jenech (105 Kč).

Luxusní japonské roušky ale zdaleka nejsou nejdražší na světě. Tento titul patří roušce za 1,5 milionu dolarů (33 milionů Kč), kterou si u izraelského klenotnictví Yvel objednal čínský miliardář.

Odhalili jsme neodbornou terapii, čelíme sprosté kampani, říká režisérka Infiltrace | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama