reklama

Úspěch ochránců zvířat: V kolekcích Saint Laurent a Brioni se už neobjeví kožešina

Módní domy podle informací společnosti Kering přestanou používat k výrobě svých luxusních oděvů a módních doplňků kožešinu. V koncernu byly poslední, kdo tento živočišný materiál ještě zpracovával.

Foto: Reuters

"Nadešel čas udělat další krok vpřed tím, že ukončíme používání kožešin ve všech našich kolekcích. Svět se spolu s našimi klienty změnil a luxus se tomu přirozeně musí přizpůsobit," řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kering François-Henri Pinault. Podle firemního sdělení nebude kožešina zastoupena v jejích výrobcích od podzimní kolekce na rok 2022.

Ke stejnému kroku se postupně odhodlávaly ostatní módní značky pod střechou Keringu. První ho ohlásila firma Gucci a za ní následovaly Balenciaga, Bottega Veneta a Alexander McQueen. Ze svých kolekcí kožešinu vyřadily i jiné firmy jako je Armani, Hugo Boss nebo Chanel.

Oznámení Keringu přivítala organizace na ochranu zvířat FBB, kterou založila francouzská herečka Brigitte Bardotová. Organizace je označila za významný signál a vyzvala luxusní koncern LVMH, pod nějž spadají značky Louis Vuitton, Céline, Givenchy, Dior a další, aby ho následoval.

To nejúžasnější je uvnitř. Superdrahá Vila Tugendhat v době vzniku dráždila | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama