reklama

Vintage styl: Sestavte si šatník levně, udržitelně a stylově ze second hand kousků

Chcete vypadat perfektně, ale zároveň nad oblečením příliš nepřemýšlet? Vintage styl vám zajistí, že bude k sobě vše pasovat, výběr outfitu zabere tři minuty a při pořízení moc neutratíte.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Vzpomínáte na časy, kdy módní trendy diktovaly, co budeme mít v šatníku? Boty s hranatou špičkou, pak zase kulatou. Zvonáče, pak zase bokovky nebo ultraslimky. Cokoliv, co by vybočovalo z normy, bylo out. Kdo chtěl vypadat stylově, musel každou sezonu nakupovat. S tím je teď naštěstí konec.

Velmi často dostávám od přátel mimo obor otázku: "A co se dnes vlastně nosí?" Zaráží je, a dokonce bych i řekla, že neuspokojí má odpověď, že všechno. Ale jak jinak vysvětlit tuto po-postmoderní módu, kdy v street stylu najdete outfity připomínající oblečení Jane Birkinové na konci 60. let i šílené kreace inspirované techno party z přelomu milénia?

Pak je dnes populární tendence, která díky své eleganci a nadčasovosti zřejmě řadu let vydrží: uhlazený styl 90. let, v jehož tvarosloví jsou saka (ideálně s výraznými knoflíky), oversized trenčkoty, džíny s vysokým pasem a bílé košile. Tohle všechno doplněné jednoduchou koženou kabelkou.

Velkým bonusem je, že všechny tyto kousky seženete v second handech. Prohlédněte si naši galerii, abyste věděli, z čeho přesně si sestavit základní kousky svého šatníku.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama