reklama

Kotva znovu ožije módou. Z garáží se stane molo pro fashion week

Nadcházející edice pražského týdne módy, která představí špičku domácího oděvního designu, se odehraje opět na novém místě.

Foto: Markland

Už v minulých sezonách návrháři představily kolekce na neobvyklých místech, třeba na Strahovském stadionu, ve skateparku Štvanice, v budově bývalé Živnobanky nebo na akademické půdě Právnické fakulty UK.

Setkání tradice s progresivitou

Přehlídkové dny budou hostit pro tento účel speciálně upravené zásobovací garáže obchodního domu Kotva s vjezdem z Rybné ulice. "Progresivní vizuální identita Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přinese obchodnímu domu Kotva novou módní a tvůrčí energii, kterou v tomto lukrativním místě se silnou historií hodláme v následujících letech rozvíjet, podporovat a kultivovat," uvedl za majitele obchodního domu, Pražskou správu nemovitostí, Jiří Švorc.

Týdny módy pod taktovkou individualismu

Touhu vystoupit z davu komunikuje nová celosvětová kampaň módních eventů Mercedes-Benz na sezónu jaro/léto 2017. Tváře kampaně jsou tentokrát dvě, stylové partnerské duo britská muzikantka Eliot Sumner s modelkou Lucií Von Alten. Chlapecky působící Eliot Sumner, která svou první hudební nahrávku vydala v sedmnácti letech, zdědila sílu a rozvážnost po svých rodičích, hudebníkovi Stingovi a uznávané filmové herečce, producentce a režisérce Trudie Stylerové. Německá modelka Lucie Von Alten je na vrcholu své kariéry; je tváří značky Marc Jacobs a plní stránky předních módních magazínů.

Sedm dní módy

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se odehraje ve dnech 1. - 7. září. Na celý týden ožije Praha řadou módních akcí. Kromě jedenácti přehlídkových bloků, které představí dvacítku osobností a značek domácí módy, jsou na programu také například večerní animace v Pařížské ulici, celodenní showroom návrhářů a značek a bohatý doprovodný program včetně filmové předpremiéry, právnické konference pro módní odborníky a množství dočasných instalací a výstav v galeriích a prodejnách s českou módou a designem. 

Kdo se představí tentokrát?

Jedenáct přehlídkových bloků tentokrát naplní tři dny – sobotu, neděli a pondělí 3. až 5. září. Kompletní sestava návrhářů je již známá. Potvrzena jsou velká esa české módní tvorby jako Martina Špetlová, Jakub Polanka, Klára Nademlýnská či Monika Drápalová. Nebudou chybět ani etablované návrhářky Kateřina Geislerová, Zuzana Kubíčková či Petra Balvínová a značky Chatty, LaFormela nebo Odivi. Aktuální seznam a profily všech návrhářů najdete již nyní na www.mbpfw.com

Pazderka: Ruská propaganda přitvrzuje, jako novinář bych se v Moskvě necítil bezpečně | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama