reklama

Perfektní módní styl, oceňují experti Pavlovou. K prezidentově oděvu mají výtky

Módní styl manželky českého prezidenta Evy Pavlové na korunovaci britského krále Karla III. byl perfektní, zatímco prezidentovi Petru Pavlovi by se daly vytknout menší nedostatky. Řekl to prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR Petr Lukeš. Také módní návrhářka Tatiana Kovaříková, jejíž modely nosí řada osobností české kulturní scény, šaty Pavlové pochválila. Experti ocenili délku i barvu šatů.

Petr Pavel s manželkou na korunovaci britského krále Karla III.
Petr Pavel s manželkou na korunovaci britského krále Karla III. | Foto: Jolly Thompson

Pavlova manželka si na korunovaci oblékla bledě fialové šaty s pelerínou a kloboukem, doplněné šperky z bílého zlata s tmavými perlami od Michala Kadaníka, stříbrnou kabelkou a metalickými lodičkami. "Šaty v barvě šeříku jsou dílem Beaty Rajské a Lenky Bernardes de Silva. Elegantní klobouk v barvě lila vyrobila modistka Jolana Kotábová," uvedla mluvčí prezidenta Markéta Řeháková.

Celkovou stylizaci měla na starost Lenka Bernardes da Silva. "Připravila modely, které podtrhují ženskou krásu a noblesu. Zároveň kladly důraz na módní etiketu, kterou vyžaduje společenský protokol podobných událostí," doplnila mluvčí.

S tím souhlasí i Lukeš. "Zvolila (Eva Pavlová) na poměrně konzervativní akci správnou délku šatů a přitom barevnost, za což ji chválím," řekl. Velmi pěkným detailem je podle něj brož. "Dá se říct, že její styl je perfektní, k té příležitosti vhodný, dobře zvolený. Vypadá to vážně dobře," pochválil manželku prezidenta.

Chválou Pavlové nešetřila ani návrhářka Kovaříková. "Výběr a návrh šatů a vůbec celého outfitu je moc povedený," řekla. Šaty manželky prezidenta mají podle ní jednoduché linie, působí kompaktně a zároveň slušivě. "Ty róby mají být opravdu elegantní a odpovídat dané příležitosti. V této situaci se to zadání, v uvozovkách, splnilo," dodala.

U prezidenta už třeba Lukeš našel několik nedostatků. "Je to vlastně dobré, ale není to úplně výborné," uvedl. Například nejsou vidět manžety košile. "Stává se to panu prezidentovi poměrně často, že na jeho obleku chybí přesah manžety košile, který by měl být o něco delší než rukáv saka. Takhle to vypadá, že mu oblek nesedí úplně perfektně," řekl Lukeš. Pavel podle něj také mohl k takové slavnostní příležitosti využít jako doplnění stylu kromě vlaječky v klopě i kapesníček do kapsy saka.

Obecně by k podobné příležitosti byl podle Lukeše pro muže místo obleku vhodnější žaket, tedy formální oděv s kabátem se šosy a vestou. Kdyby měl Pavel žaket, bylo by to dokonalé, uvedl Lukeš. "Takhle je to víceméně dobré v rámci očekávání," řekl. "Ale je pravda, že se dá akceptovat, že pan prezident žaket nenosí a u nás není mnoho příležitostí, kde by ho využil," dodal.

To nejúžasnější je uvnitř. Superdrahá Vila Tugendhat v době vzniku dráždila | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama