reklama

Zapomeňte na éru dámiček z 90. let, klobouk vám bude slušet. Nosí ho i královna

Dříve platilo pravidlo, že dáma nesmí opustit domov prostovlasá. Dnes se nosit stylové pokrývky hlavy stydíme, připadáme si v nich stále nepatřičně. Proč vlastně?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Tradice nošení klobouků byla v Česku, jako spousta jiných zvyklostí, spojených s kulturou odívání, přerušena s nástupem socialismu. Šátek jako dělnice komunistům vyhovoval více než buržoazní pokrývka hlavy. Ačkoliv časy se už naštěstí změnily, zpět k tradici jsme se zatím nevrátili. Přitom v létě by měl být klobouk nutností: ochrání pleť i vlasy před škodlivými paprsky slunce.

Současní čeští návrháři jsou přitom při vytváření klobouků velmi úspěšní. Například absolventka pražské UMPRUM Sofiya Samareva za ně získala nejen uznání od Giorgia Armaniho, ale také se do něj zamilovala bývalá frontmanka kapely Moloko, Rosin Murphy. 

S výraznými pokrývkami hlavy pracuje i Petra Ptáčková, jejíž oblečení je zastoupeno v luxusních buticích Paříže i Los Angeles. 

Petra Kvarčáková zase absolvovala stáž u modistky britské královské rodiny Rose Cory a založila si svou vlastní značku, La Modista.

Prohlédněte si naši galerii, abyste získali chuť také zařadit klobouky do své garderoby.

reklama
reklama