reklama

Když se řekne Beauty Day: Vyzkoušeli jsme za vás!

Odpočinete si, zkrášlíte svou tělesnou schránku a od lidí povolaných se naučíte spoustu užitečných technik, triků a možností, jak svou přirozenou krásu podtrhnout, případně zamaskovat nějaké ty nedostatky.

Foto: surfacemakeup.cz

Volný čas se dá trávit různými způsoby. Můžeme relaxovat, pěstit tělo či ducha, nebo se třeba učit novým věcem. Máme pro vás tip, kde skloubíte všechny činnosti dohromady. Odpočinete si, zkrášlíte svou tělesnou schránku a od lidí povolaných se naučíte spoustu užitečných technik, triků a možností, jak svou přirozenou krásu podtrhnout, případně zamaskovat nějaké ty nedostatky. Absolvovali jsme Beauty Day ve škole líčení.

Program Beauty Day využívají ženy v různých životních situacích. Když hledají nové zaměstnání a potřebují zapůsobit během přijímacího pohovoru, maminky po mateřské dovolené, ženy manažerky, které by případný faux pas ohledně nevhodné image mohl přinést vodu na mlýn rýpavým podřízeným, případně způsobit nežádoucí rozpaky esteticky vnímavých obchodních partnerů. Ne každá máme do vínku dáno to pravé estetické cítění a rady od školených vizážistů přijímáme s povděkem.

Konec všem neznámým!

Kolikrát bezradně bloumám v nabídce dekorativní kosmetiky, intuitivně zkouším různé barvy rtěnek, očních stínů, či make-up v obchodech s kosmetikou, většinou pod umělým osvětlením, odkázána na malé zrcátko. Ne vždy je výsledek úplně to pravé ořechové. Máte-li podobný problém a chcete-li se naučit, jaké líčení vám bude nejvíc slušet, v jakých barvách se rozzáříte na plese či okouzlíte kolemjdoucí během běžného dne, školu líčení vám vřele doporučuji.

Jak probíhá Beauty Day:

Při vstupu do elegantního salonu Surface na vás dýchne čisté estetično a zároveň pocit, že ohledně krásy a vkusu jste na správné adrese. Dorazte nejlépe nalíčená a upravená dle vašich zaběhnutých zvyklostí. Přítomná vizážistka, kterých se v Surface střídá 20 až 30, tak může reagovat a případně doladit styl, na který jste zvyklá.  Případný ostych brzy prolomíte během popíjení uvítacího drinku a seznámení se s lidmi, kteří se o vás v následujících zhruba dvou hodinách budou starat. Svačinu si s sebou nenoste, během celé akce je pro vás připraveno výborné občerstvení a samozřejmě káva.

Jako první se mě ujala vizážistka Lucka. Posadila mě do pohodlného křesla k velkému zrcadlu a během smývání make-upu jsme si povídaly o mém zaběhnutém způsobu líčení. „Takže máte ráda výrazné oči? Ta modrá vám sluší, ale pozor na třpytky." Hodnotila můj ranní výkon vizážistka.  „Používáte make-up?" Ptala se dál. „Jen v zimně, v létě se dobře opaluji." Chyba… Na odlíčeném obličeji začala Lucka čarovat jako na „bílém plátně". Pro zajímavost přináším několik rad, které jsem si odnesla z  kosmetického křesílka. Samozřejmě se nedají aplikovat plošně, ale některé zákonitosti platí všeobecně.

Jak na správný make-up?

Poměrně dobře se opaluji, proto v létě make-up nepoužívám. Pleť má sice zdravý odstín, ale není jednotná. Dobré je pořídit make-up klidně o dva odstíny tmavší, světlejší případně doladit pudrem. Když pořizujete make-up, je celkem zbytečné zkoušet jej rozetřením na ruce. Správný odstín naleznete nejlépe, pokud si vzorek vyzkoušíte přímo na obličeji, případně si nechte poradit od kosmetičky či vizážisty. Make-up dobře rozetřete až do vlasů a na krk, aby na obličeji nevznikla nepřirozená škraboška.

Výbornými pomocníky v případě pupínků, kruhů pod očima a jiných nedokonalostí, jsou korektory. Nanesete-li je pod oči, krásně rozjasní pohled.Pokud potřebujete vyplnit vrásky kolem očí, použijte matující bázi, nejlépe nanášenou prsty - houbičky vsáknou zbytečně moc materiálu.

Oči, linky, stíny, obočí

Potěšilo mě, že mé oblíbené modré stíny „prošly", jen mě vizážistka Lucka varovala před přílišným množstvím třpytek. Nicméně, pro změnu přistoupila k líčení stíny ve stříbrno černé barvě. Na oční víčka je dobré použít dva odstíny a trochu si pohrát. Pokud jako základ na víčka nanesete béžový stín, nedělají se během dne na víčku čárky.

Tužka by se měla nanášet na horní víčko a pouze do poloviny víčka spodního, aby oko nezavírala. Na konturu oka výborně poslouží i použité stíny, které se výborně nanáší navlhčenou tyčinkou na čištění uší. Obočí Lucka dotvořila hnědou obočenkou a oči korunovala černou řasenkou.

Tvářenka a jiné triky

Během nanášení růže na líčka se mi vždy vybaví pohádka o Mrazíkovi. Naštěstí zkušená vizážistka použila modernější metody, než tření tváří rozpůlenými jablky, jako urputná matka mladé Marfuši. Tvářenku můžeme nanést buď přímo na tváře, pokud chceme získat ostřejší výraz, zvýrazníme lícní kosti, případně olemujeme obličej tmavším pudrem.

Rtěnka

Staré známé pravidlo, že zvýrazníme buď oči, nebo ústa, platí. Jelikož mi Lucka nalíčila oči poměrně výrazně, zvolila přírodní rtěnku, jako jemný decentní prvek celého díla.

Všechna líčidla, která vizážistka použila, mi vypsala do formuláře a doporučila i ostatní barvy, které bych mohla použít. Vše se dá pořídit přímo v Surface, případně objednat přes internet.

Vlasy

S elegantně nalíčeným obličejem jsem pokračovala dál. Zbývalo upravit vlasy. Kadeřnice Angelika zhodnotila barvu a kvalitu vlasů a poradila, jakých odstínů bych se měla držet. Vlasy mi vyfoukala a upravila žehličkou.

Fotka nakonec

Následovala třetí, poslední fáze úžasného Beauty Day ve studiu Surface. Focení s profesionálním fotografem. Nejste-li zrovna zběhlá modelka, můžete se ze začátku, tak jako já, cítit poněkud nesvá. Ale i na to jsou profíci v Surface připraveni. S fotografem Alešem byla docela legrace a za chvíli jsem pózovala zcela bezostyšně. A vyplatilo se to. Za několik dní mi přišla série profi fotografií, za které by se nemusela stydět leckterá billboardová hvězda.

Pokud by se umění vkusného líčení dalo zařadit jako jedna z kategorií osobního rozvoje, jsem zase o stupínek dál. Dobře vypadat není povrchní. Pokud ráno před zrcadlem řeknete: „Dost dobrý…", věřte, že tenhle den bude fajn. A ostatní přijde samo….

Prohlédněte si galerii fotek, jak takový den vypadá!

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama