reklama

Kdo je tahle blonďatá kočička? Model-ka a chlap!

Prohlédnout galerii
Foto: Profimedia.cz

"Kdybych měl velké svaly a byl chlupatý jako medvěd, možná bych se necítil být sám sebou," prohlašuje o sobě dvacetiletý australský model, který na sebe strhává pozornost na všech přehlídkových molech.

A ne ledajakých! Předvádí pro nejprestižnější návrháře světa a módní kritici ho vyzdvihují do nebes, stejně jako stylisté a vizážisté. Jedni pro jeho profesionalitu, druzí proto, že jak sami tvrdí: "Je úžasné, že je v něm kus z obého pohlaví, pro modeling je to ideál!"

Narodil se před dvaceti lety v Bosně a Hercegovině - chorvatskému otci a srbské matce. V devadesátých letech utekli z válkou zmítané země do Austrálie, kde žili v nuzných podmínkách uprchlického tábora.

Z mekáče do světa šoubyznysu!

Nevěřili byste, ale objevení Andreje pro svět módy má na svědomí "hledač talentů", který ho zahlédl brigádničit kdesi v australském McDonaldu. Odtud už byl jen kousek k nafocení prvních snímků, aby byl Andrej po pár letech časopisy řazen mezi 100 nejzajímavějších lidí planety a suverénně se pohyboval mezi nejslavnějšími topmodelkami světa.

Hříčka přírody... ale šťastná!

Asi nikoho nepřekvapí, že malý Andrej si raději hrál s Bárbínkami, než s autíčky, jako teenager byl chycen při krádeži make-upu v drogerii a veřejné toalety používá výhradně ty ženské. Obléká se jako žena, od push-up podprsenky po ultra krátké mini sukně. Jeho plavé až platinové dlouhé vlasy, modré či, jemné rysy a celkově androgynní vzhled s dokonalou = modelkoidní postavou pasovaly Andreje na hvězdu. Zvláštní...ale hvězdu(!), která může "jít" jakoukoli módní přehlídku - a nikdo předem neví, či na sebe vezme ženskou či mužskou podobu. Ať tak či onak - vždy vás uchvátí!

Být normální? Nuda!

Touha společnosti po něčem jiném, nedokonalém, bizarním, odlišném je přirozená. Modelky vychrtlé, obézní, pihaté, barevné i sněhově bílé, průsvitné, ploché i prsaté, sexy i méně - to vše už jsme viděli. Ale modelku, které "ho" má? Nikoliv! Stačí být první a vítězství i tučné honoráře za odlišnost máte v kapse. Andrej Pejic si svou dávku "štěstí" vybral a tak si může dál snít svůj sen o tom, že v padesáti letech bude odpočívat v houpacím křesle na zápraží své farmy, kdesi v Jižní Africe.

A my se můžeme těšit, že přehlídková mola zaplaví další androgynci a nám to za chvíli přijde zcela normální. Těšme se raději na adroidy, lidem podobné roboty, aby zase na chvilku módní svět ožil novou senzací...

Ještě, než se tak stane, řekněte nám: Jak se vám líbí androgynní model-ka Andrej Pejic? Je to sexy chlap, nebo podivná figura?

 

reklama
reklama
reklama