reklama

Bizarní módní hit. Bikiny i šaty, které klamou zrak, ženy v nich vypadají jako nahé

Celebrity a módní návrháři přišli s novým trendem - oblečením, které vyvolává iluzi nahoty. Jedná se o humorné pojetí módy i způsob, jak vyzrát nad cenzurou na Instagramu.

Kylie Jennerová si na předávání cen Billboard Music Awards oblékla šaty, které vytvářejí efekt nahého těla.
Kylie Jennerová si na předávání cen Billboard Music Awards oblékla šaty, které vytvářejí efekt nahého těla. | Foto: Profimedia.cz

Kylie Jennerová se letos objevila na předávání hudebních cen Billboard Music Awards v přiléhavých šatech, pod nimiž jako by se rýsovalo nahé tělo. Před pár dny zveřejnila na Instagramu fotku v bikinách od Jean Paul Gaultiera s realisticky tvarovanými bradavkami a popiskem free the nipple - svobodu bradavkám. 

Podobně oslavila začátkem června dvaatřicáté narozeniny raperka Iggy Azalea v červených šatech návrháře Sragia Castano Peni, v nichž vypadala jako nahá. Také zpěvačka Miley Cyrusová si na sebe nedávno oblékla top a legíny z "nahé" kolekce mladé londýnské návrhářky Sinead Goreyové, připomněl deník The Guardian. 

Podle Jassiky Morganové, jež vede web Go Fug Yourself o módě celebrit, mají všechny zmíněné dámy smysl pro humor a zároveň provokují Instagram, který jinak přísně cenzuruje nahé ženské bradavky. Z jistého úhlu pohledu tak lze tuto módu považovat za výraz feministické emancipace. 

Pětadvacetiletá návrhářka Sinead Goreyová, jejíž obnaženou kolekci je možné zakoupit i v Česku, ale vysvětlila, že feministické vyznění oděvu nebylo jejím prvotním záměrem. "Je to spíš takový punkový postoj, vzkazujeme tím, že je nám všechno fuk," říká. Většina lidí včetně ní nosí podobné oblečení hlavně na večírky. 

Tvrdí, že generace jejich rodičů iluzorní nahou módu nechápe. Nedokážou si představit, že by někdo něco takového nosil. "Ale my jsme dva roky nemohli na festivaly, na večírky, nemohli jsme randit. Všichni teď chceme žít nejlépe, jak dovedeme, chceme nosit bláznivé outfity, díky nimž si nás každý všimne," je přesvědčená. 

Na veřejnosti vzbuzuje nahé oblečení podle návrhářky pozornost, některým lidem pravděpodobně připadá zvláštní. Ale na večírcích sklízí úspěch, zejména u žen. "Muži jsou opatrnější, nevědí, kam s očima, a asi je to na ně příliš," vypozorovala Goreyová. Móda optických klamů je k dostání i pro muže, trička s natištěným mužským torzem vytváří například návrhář Jonathan Anderson. 

Teršová: Sudety jsou pořád tak trochu chudé a zastrčené. Aš je pro mě hezký zapadákov | Video: Michael Rozsypal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama