reklama

Jaké trendy budou příští rok v pánské módě?

Jaké trendy nastanou příští rok v pánské módě? Zjistili jsme to!

Foto: Žena

Jaké trendy nás čekají v pánské módě příští rok? Zjistili jsme to!

Jaro 2012 teprve začíná, ale módní návrháři už mají jasno v tom, co bude trendy v roce 2013.

Móda ve znamení návratů

Příroda, životní styl, nostalgie i návraty řemeslných technik jsou jedny z témat pro pánskou módu jaro/léto 2013. Důraz se klade na lehkost materiálů, jejich kvalitu, tradici a dokonalost výroby. 

"Nová generace Y má recept na současnost, říká: 'Zpomalit a více myslet' a projevuje se to i v módním dění. Materiály diktují, protože jsou velice ušlechtilé," říká módní historička Jana Máchalová.

Její seminář o módě a umění představil trendy na rok 2013, které vycházejí z návrhářských invencí předvedených na veletrhu pret-a-porter loni na podzim. "Jde o to, aby móda byla dobře prodejná, příjemná a dobře se kombinovala. Nemá to být šok, aby se zapalovaly skříně a začínalo znovu, to ne. Nyní se pozvolna navazuje a dá se kombinovat," uvedl módní návrhář Petr Tylínek.

Co bude trendy?

Pánská móda bude v příštím roce směřovat do několika trendových skupin. Objeví se například inspirace životním stylem, dekadencí a nostalgickou britskou klasikou. Zdánlivě futuristický směr míchá dohromady 50. léta a 60. léta a vytváří pohodlné jednoduché tvary.

Patinové téma se orientuje na už používané materiály vytvářející v barevnosti náladu staré džínoviny. Vrací se i ruční materiály, pletení a řemeslné techniky. Barevnost čerpá inspiraci v přírodě a jejích surovinách, podle Tylínka to jsou jednak čerstvé zářivé barvy plné energie, a jednak barvy, které se "zatírají" opráním, bělením i "šísováním". Ačkoli jde o letní módu, ukazuje barvu zemitou, oranžovou, medovou a téměř podzimní barvy rzí. Nechybí ani barvy exotických ptáků, kontrastní žlutá, modrá a červená a jejich kombinace.


21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama