reklama

Jaká je kolekce jaro/léto 2012 Jaroslavy Procházkové?

Co nabízí nová kolekce jaro/léto návhrhářky Jaroslavy Procházkové? Budete ohromené!

Co nabídla nedávno uvedená módní kolekce jaro/léto 2012 návrhářky Jarmily Procházkové?

Představené kousky si můžete zakoupit v pražské pasáží Lucerna.

Nová kolekce jaro/léto 2012

Přední módní návrhářka Jaroslava Procházková, která má v pasáží Lucerna svůj módní salon, zde představila novou kolekci oblečení. Modely ovládla elegance, jednoduchost a praktická viskóza. Na přehlídku se přišly podívat klientky a příznivkyně značky Jaroslava, přihlíželi ale i další lidé, kteří pasáží náhodně procházeli.

Aktuální kolekci vnímá Procházková jako "černobílý film" s barevnými akcenty, v mnohem menší míře v ní oproti předešlé kolekci zůstala červená, oranžová a fialová barva a převládly se spíše barvy přírody. Z materiálů dominovala viskóza, doplněná akrylem a hedvábím, které působí v oděvech žensky.

Móda pro ženu každého věku

"Nedělám svetry, čepice, šály, ale dělám celkový šatník. Moje klientky se mohou kompletně obléknout na určitou dobu, sezonu. Zároveň, když je nová kolekce, tak to mohou obohatit, přikupovat si další kusy. Barevně i materiálově to mohou jen obohacovat," řekla Procházková, jejíž přehlídku moderoval režisér, scénárista a herec Václav Marhoul. Pracovala s ním na jeho několika filmech. Modely v kolekci jaro/léto 2012 jsou určeny pro ženu jakéhokoli věku, která se chce cítit elegantně a přitom pohodlně. Návrhářka kladla důraz především na snadnou údržbu a pohodlnou "nositelnost".

Co kolekce nabídla?

Na přehlídce se objevily například svěží nemačkavé voděodolné kabáty z polyesteru, vlněná a viskózová dvouřadá i jednořadá saka, úzké letní kalhoty, praktické úpletové šaty se šálou i lehké svetry. Pletené modely byly propojeny s normálními kalhotami či sakem. Ze vzorů převládly pruhy a květiny.

Ponožky v lodičkách bodují!

Procházková nezapomněla ani na současný módní hit - vyšší barevné ponožky v lodičkách, například černé lodičky doplnila fialovými ponožkami, červené pak zvýraznily lodičky zlaté barvy. "Vše, co dělám, je u mě pocitová záležitost. Najednou jsem měla pocit, že ta noha je opuštěná, a najednou mi u ní ta barva chyběla," poznamenala. Vysoce kvalitní příze dováží z Itálie, Německa a v malých sériích jsou také vyráběny v tuzemsku. Významnou roli v její kolekci hraje ruční zpracování určitých částí oděvů ve směsi s akrylem. Procházková zdůrazňuje "nositelnost" a údržbu, aby se v případě vyndání z kufru mohl oděv rychle zadaptovat. Buretové hedvábí je navíc podle ní celoročně příjemné. Pletené kolekce připravuje v malých sériích a velikostním sortimentu, šité oděvy jsou pak originály přímo pro její klientky.

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama