reklama

Jak si užít módu: Začněte nosit to, co se vám doopravdy líbí

Co znamená být opravdu stylový a cítit se dobře v tom, co nosíte? Vůbec to nezáleží na tom, co je trendy, ale co se skrývá ve vaší hlavě.

Foto: Shutterstock

Být vkusný, chápat, co k čemu ladí, rozumět své postavě a umět ji co nejlépe pomocí oblečení vyzdvihnout, je jedna část tohoto umění. Druhá je o tom, zda se k módě stavíte sebevědomě, nebo naopak s odporem.

Sebedůvěra a skvělý styl jdou ruku v ruce. Bez ní totiž nemůžete svobodně experimentovat, hledat svou cestu a říct si: "No a co!", když na vás zase budou zírat kolemjdoucí. Zapomeňte na krásu propagovanou vyretušovanými osobnostmi v časopisech i na sociálních sítích. S realitou to nemá nic společného.

Můžete milovat módu a zajímat se o trendy, ale zároveň se vymanit tlaku společnosti, která vyžaduje dokonalost. Do háje s ní!

Sváteční oblečení noste pořád

Odkládáte si hedvábnou košili nebo hezké šaty na lepší časy? Tak si představte, že nastaly právě teď. Nemá smysl v životě čekat, až se splní nějaké "až". Důležité je to, co se děje právě teď.

Mindráky vám nebudou diktovat, co máte nosit

Mít skvělý vkus nemá s krásou nic společného. Jestli jste si v obchodě něco vybraly, zaplatily, odnesly domů a neoblékáte si to, protože si nepřipadáte dostatečně hezké, přestaňte se trestat. Když si budete vybírat takové oblečení, co se vám doopravdy líbí, posílí se tím i sebedůvěra.

Nekopírujte ostatní, vytvořte si své trendy

Inspirujte se tím, co se vám líbí, ale nechoďte oblečené jako klon oblíbené herečky či své sousedky. Nebudete pak působit autenticky, a to je škoda. Každý jsme přece originál. Ve chvíli, kdy napodobujete něčí styl, se s ním také srovnáváte. A to je cesta do pekel.

Pošlete dál oblečení, ve kterém se necítíte dobře

Nelíbí se vám vaše nohy v téhle sukni? Či pas v oněch kalhotách? Pryč s nimi! Ve svém oblečení byste se měly cítit maximálně pohodlně a příjemně, nikoliv jako nedostatečná verze sebe sama.

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama