reklama
 

Ve stylu Fridy Kahlo: Jak mexická malířka ovlivnila trendy, po kterých toužíme právě teď?

Srostlé obočí, květy ve vlasech, vyšívané oblečení - originální vzhled malířky Fridy Kahlo ji činí známou i těm, kteří se o umění moc nezajímají.

Foto: Profimedia.cz

Za módní trend ve stylu etno vděčíme právě jí. Ačkoliv se Frida narodila už v roce 1907, stále patří mezi současné fashion ikony. Umělkyně, která nejčastěji potrétovala sama sebe, byla zkrátka vizionářkou.

Pokud jste neviděli film Frida z roku 2002 se Salmou Hayek v hlavní roli, měli byste to rychle napravit. Nejen že se můžete blíž seznámit s jednou z nejzajímavějších žen moderního umění, ale také obdivovat nádherné kostýmy.

Frida Kahlo totiž prostřednictvím oblečení vyjadřovala svůj talent. Milovala obrovské šperky, barevné kuličky zvané pom-pom, květy ve vlasech a folklorní výšivky, kterými se inspirovala u indiánského kmene Aztéků. Styl Fridy byl natolik výstřední i progresivní zároveň, že je pořád aktuální. V obchodech se to jen hemží záležitostmi, které jsou variací jejího šatníku.

Kdyby Frida Kahlo žila v naší době, byla by pravděpodobně královnou seflie, protože malovala převážně své autoportréty, do se kterých stejně jako do oblečení snažila vtělit své strachy, smutky, obavy, ale i vášeň nebo nadšení. Na rozdíl od dnešních hvězd sociálních sítí a trendsetterů ale nedělala nic z vypočítavosti, jen z touhy vyjádřit sama sebe.

Související

reklama

Komerční tip

reklama