reklama

Jak chcete získat uspokojení v sexu? Poznejte své tělo!

Mít se rád a přijmout sebe, chválit se místo kritiky. Respektovat své tělo, touhy a přání. To umí málokdo z nás.

Foto: Profimedia.cz

Mít se rád a přijmout sebe, chválit se místo kritiky. Respektovat své tělo, touhy a přání. To umí málokdo z nás.

Přitom, sebepřijetí je alfou omegou našeho životního štěstí. Pojďme si dnes ukázat, jak si vztah k sobě vylepšit krok za krokem.

Kdo vlastně jste a jaké jsou vaše touhy?

Abyste přijali sebe, musíte sami sebe znát. Jen si zkuste slovo sebevědomí rozložit, ano je to vědomí sebe. Potřebujete k sobě mít klíč, který vede k porozumění vašich potřeb a pocitů. Jak si chcete dělat dobře, když neznáte své touhy? Jak se chcete cítit dobře v partnerském vztahu, když nevíte, co vám v něm konkrétně vyhovuje? Jak chcete získat uspokojení v sexu, když neznáte své tělo? Říkám tomu osobní identita, kterou by měl odhalit každý z nás. Jedině tak rozpoznat svou skutečnou osobnost, která ve vás dřímá.

Váš úkol zní: Zkuste si vzít tužku a papír a napište si seznam vašich tužeb, přání a vizí v jednotlivých oblastech života. Po čem toužíte v oblasti vaší práce, vztahů, zdraví a peněz? Jednotlivé touhy si vypište a zapamatujte si, že za nimi musíte jít.

Vaše tělo, váš hrad

Tvrdím, že každý fyzický problém nebo disbalance, má svůj psychický základ. Když nepřijímáme sami sebe, nepřijímáme ani své tělo, a žijeme tak vůči sobě v určitém rezistentním stavu. Vytváří se nám například tukový polštář na břiše, který neznamená nic jiného, než obranu před bolestí z emočního ublížení.

Nemůžeme se zbavit tuku na zadečku, protože chráníme své ženství a intimitu. Chodíme shrbení, protože si nevěříme a neumíme se podpořit. Pokud chcete mít skvělý vztah sami se sebou, začněte pracovat nejen na své psychice, ale také na fyzické schránce. Psychika a fyzično jsou totiž vzájemně propojené, a tak se oboustranně ovlivňují. A není to jen o cvičení.

Zkuste například jen hladit, vnímat své tělo

Uvědomte si, jak chodíte, jak dýcháte a hledejte přes své fyzické tělo cestu k sobě. A zároveň nedovolte, aby s vaším tělem někdo manipuloval proti vaší vůli. Pokud vám dotyk druhého není příjemný, nesnažte se psychicky znásilňovat. Tím svůj vztah k sobě narušujete.

Váš úkol zní: Pracujte na své fyzické pohodě a respektujte své tělo.

Prakticky trénujte

Stejně tak jako trénujete v posilovně, i vaše mysl je cvičitelná. Říkám tomu mentální posilovna, kterou je zapotřebí si osvojit pro to, abychom se sami se sebou cítili lépe. Zkuste tedy 2 praktické techniky pro zvýšení sebevědomí. První se nazývá emoční zrcadlo - jednoduše si každé ráno do zrcadla řekněte, že se máte rádi. Nebude to ze začátku jednoduché, ale uvidíte, jaká kouzla taková technika dokáže. Druhou praktickou technikou je takzvaný pozitivní seznam.

Napište si na papír, v čem jste dobří, a takový seznam si pověste na lednici, noste s sebou v peněžence. Každý den je zapotřebí si připomenout, jakou hodnotu máme!


Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama