reklama

Inspiruje mě jednoduchost a ušlechtilost materiálů, říkával návrhář Kenzó Takada

Japonský módní návrhář Kenzó Takada, zakladatel módního domu Kenzo, podlehl v neděli v nemocnici Neuilly-sur-Seine u Paříže onemocnění covid-19. Bylo mu 81 let a patřil mezi nejtalentovanější designéry doby. Takada byl prvním japonským návrhářem, který se usídlil v Paříži. Od roku 1964 si zde budoval kariéru, značku Kenzo založil v roce 1970.

Kenzó Takada. Prohlédnout grafiku
Kenzó Takada. | Foto: Reuters

Kenzó Takada se narodil v roce 1939 v prefektuře Hjógo na největším japonském ostrově Honšú. O módu se zajímal od dětství, i když se to jeho rodičům moc nelíbilo. V 60. letech se odstěhoval do Paříže, aby se zde věnoval módnímu návrhářství. Svou značku Kenzo založil v roce 1970 a již deset let nato se zařadil mezi další světové návrhářské hvězdy. 

Aktivní kariéru návrháře a designéra ukončil Takada na přelomu století, ze světa módy ale nikdy úplně neodešel. Jezdil po celém světě, mimo jiné radil mladým návrhářům, které povzbuzoval k tomu, aby se snažili udržet vlastní identitu a styl. 

Zemřel v neděli 4. října na koronavirus v Americké nemocnici v Neuilly-sur-Seine u Paříže. Bylo mu 81 let.

Projděte si jeho život v naší fotogalerii. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama