reklama

Horka se blíží: S jakým šatníkem přežít léto ve městě?

Vypadat v létě dobře, udržet si styl a ještě se cítit pohodlně i v největším horku dá zabrat. Stylistka Martina Matyášová radí, jak na to.

Zara
Zara | Foto: Žena.cz

I když sníme o vzdálených letních destinacích, stejně mnoho z nás tráví většinu léta ve městě. A stále dokola, každé ráno, řešíme svůj outfit dne. Zima v kancelářích, vedro všude okolo. 

Nateklé prsty, kotníky, nadměrné pocení, ulepenost a potom klimatizovaná kancelář, která vás pošle s angínou rovnou do postele. Myslete strategicky a oblékejte se tak, ať vypadáte cool a ne utaveně.

Boty

Ve vysokých teplotách jsou podpatky na obtíž. Noste rovné páskové sandály, zvané gladiátorky nebo vyzkoušejte pantofle na masivnější podrážce. Ty jsou extrémně příjemné a pohodlné. Než je vytáhnete do ulic a prověříte v těch největších vedrech, projděte se v nich alespoň doma. Puchýře jsou děsná věc,  a tak ještě do kabelky přibalte transparentní náplast.

Bermudy

Prodloužené širší šortky v délce nad kolena určitě nejsou out. Stačí k nim vzít obyčejné bílé tričko, velké sluneční brýle, crossbody kabelku a příjemný letní outfit máte zaručen.

Koktejlky

Sexy splývavé, ne na tělo. Koktejlky na tenká ramínka jsou skvělým společníkem právě do letních nocí. 

Klobouk

Může se zdát, že pod kloboukem bude ještě větší teplo, ale opak je pravdou.  Slamák patří na pláž i do města. Chrání hlavu před přehřátím, a ve finále vás drží i trochu "stranou", pokud nechcete být všem na očích.

Potisky

Využijte trendových potisků a v horkých dnech se pokud možno vyhněte jemným materiálům v jednobarevných odstínech. Pocení je přirozenou součástí léta, ale propocené podpaží na jednobarevných látkách víc vynikne. 

Přírodní materiály

Přírodní vlákna jsou mnohem prodyšnější než syntetické materiály. Takže málo polyesteru i elastanu, více bavlny, hedvábí a lnu (ten se ale příšerně mačká).

Oversize

Co to v praxi znamená? Volný střih oblečení, které záměrně vypadá o dvě čísla větší. Skvěle v něm cirkuluje vzduch a nelepí se na tělo. Košilové šaty, rozevláté tuniky, volné košile a široké kalhoty. Spoustu takových kusů seženete u značky COS. 

Dámy i pánové, vyvarujte se:

  • Trackových sandálů s ponožkami – do města určitě najdete vhodnější modely bot.
  • Příliš krátkých topů a příliš krátkých šortek – málokdo má dokonalé křivky a pohled na obnažené tělo uvádí ostatní spíš do rozpaků. 
  • Transparentních materiálů, které prozradí vše. Myslete na dobré spodní prádlo, zapojte soupravy v odstínu nude. 
  • Tříčtvrtečních cargo kalhot – těch unisex. Ryze české a opravdu strašné. 
  • Podprsenek čouhajících ve výstřihu a spadlých ramínek zaříznutých do macatých paží. Tříčtvrteční rukáv u košil i šatů je přece řešením ne?
  • Muži by neměli rozepínat košile ani v tom největším horku. O obnažených mužských tělech, často ještě ozdobených stříbrným řetězem na krku ani nemluvě. 

Jaký kousek šatníku se ve městě nejvíce osvědčil vám? A co vás na stylu lidí v létě nejvíce irituje?

Megalomanské a fascinující návrhy. Stačilo málo a Letná vypadala úplně jinak | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama