reklama

Hlavně neurazit hosty a hostitele. S oblékáním do vyšší společnosti poradí Tereza Vu

Muž si v restauraci nesundává sako, pro svůj komfort si může povolit pouze knoflíček. To je jedno z mála společenských pravidel, o kterých uslyšíte v dalším díle pořadu Móda s Terezou Vu.

Hlavně neurazit hosty ani hostitele. S oblékáním do vyšší společnosti poradí Tereza Vu | Video: Česká televize

Oblečení a vystupování za nás hovoří mnohem dříve, než promluvíme. Jak si v případě formální události dát pozor na to, abychom ani jedním neurazili hosty či hostitele, poradí v sobotu v šest hodin večer na České televizi návrhářka Tereza Vu. 

V pátém dílu pořadu Módy s Terezou Vu majitelka butiku se společenskými šaty Michaela Verbeek poradí, jak za společenskou róbu ušetřit, a stylista Jan Pokorný vysvětlí, kdo je to módní stylista. "Toho můžete oslovit, pokud si chcete změnit nebo osvěžit šatník. Často mě kontaktují lidé v případě, když si neví rady s tím, jak se obléct na rodinnou nebo společenskou událost," říká Pokorný, jehož klienty jsou celebrity i módní časopisy. 

Pořad osvětlí také pojem dress code a představí jeho nejčastější varianty. O pravidlech slavnostního stolování budou mluvit David Paclík a Ján Pašen z restaurace CottoCrudo v hostelu Four Season. "Vše začíná už usazením, dáma se na místo uvede první. Muž si nesundává sako, pro svůj vlastní komfort si ale může povolit knoflíček," upozorní odborníci na jeden z mnoha možných přešlapů.

reklama
reklama
reklama