reklama

Odporná móda mafiánské doby? Co se z minulých časů velkolepě vrací zpět

Pokud držíte krok s nejnovějšími trendy, pak víte, že devadesátá léta ovlivnila moderní módu zásadním způsobem. A stále ovlivňuje. To nám nyní připomíná i seriál Devadesátky, který ukazuje nejen atmosféru doby, ale i dobové trendy.

Prohlédnout grafiku
Foto: Česká televize / Klára Cvrčková

Kárované flanelové košile, džínové bomber bundy, volnější džíny i oversized saka - to jsou oděvní trendy poslední generace bez mobilních telefonů, které v devadesátých letech udávaly směr.

Kotníkové boty Timberland, které nikdo nenosil na staveniště, nebo surfařské šortky, které nikdy neviděly pláž. Devadesátá léta byla pro módní průmysl matoucí dobou. Nakonec nás ale zlatá éra ovlivnila natolik, že se modely z 90. let dodnes objevují nejen na módních molech, ale i v našich šatnících.

A to není vše. Účes mullet, virtuální zvířátko Tamagoči, časopis Bravo, mafiáni i první pobočka amerického fastfoodu McDonald's ve Vodičkově ulici. Celkový ráz doby včetně módních momentů se podařilo zachytit v novém seriálu České televize Devadesátky režisérovi Peteru Bebjakovi.

Podívejte se do naší galerie a připomeňte si zlaté devadesátkové modely, které nyní zažívají svůj comeback.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama