reklama
 

Jak šel čas s podprsenkou: Od kusu látky až po tvarující sexy prádlo

Podprsenka je módní fenomén, který zaznamenal téměř bouřlivý vývoj. Jde o historický kousek oblečení, který se měnil s dobou, módním diktátem a celkovou filozofií dané doby. Kde to všechno začalo, co se nosilo a jaký je budoucí směr?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Použijeme-li strohou definici, je podprsenka součást dámského oděvu sloužící k zahalení, podpoře, zvýraznění nebo modelaci tvaru a velikosti prsou.

  Dobrý přítel je jako podprsenka. Vždycky tě podpoří, nenechá tě spadnout a je pokaždé blízko tvému srdci… Podprsenka, k citátu, žena.cz

Pokud bych ale měla použít vlastní slova, popsala bych tento více či méně "titěrný" kousek oblečení jako nekonečnou fantazii módních návrhářů, plnou rozličných materiálů, barev, motivů, tvarů i ozdob, který baví snad každou ženu.

Vývoj podprsenky je bouřlivý a zajímavý, poplatný době a módním preferencím. Možná vás překvapí i méně známé trendy, jako například podprsenka s vymodelovanými bradavkami. Dokážete si takový kousek prádla představit pod halenkou třeba na pracovním pohovoru?

Pojďte se se mnou projít malou podprsenkovou historií… 

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama