reklama

Epidemie koronaviru má svou módní ikonu. Slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou

Nošení roušek se stává nejen nutnou prevencí v karanténě, ale také každodenní součástí našich životů. Proto je jasné, že i tak utilitární předmět, jako je ústenka, podlehne módním trendům. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je v tomhle ohledu trendsetterem. Obdiv si získala na sociálních sítích i v zahraničních médiích.

Foto: Profimedia.cz

Ani koronavirus nezastaví slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou, aby byla nejen velmi výkonná ve své funkci, ale také stylová. Její ústenky jsou v posledních dnech perfektně sladěné s oblečením, za což sklízí obdiv na Instagramu, ale mimo jiné i na populárním americkém webu Huffington Post.

Asi jste už zahlédli fotky z týdnů módy, které proběhly před měsícem. Někteří už v Miláně či Paříži byli k vidění v rouškách Chanel, Fendi nebo Off White. Zpěvačka Billie Eilish dokonce vyrazila v tenoučké ústence od Gucciho na lednové předávání Grammy. Ještě před pár týdny ale nebyla rouška povinnou výbavou, bez které nemůžete opustit domov, a tyto počiny módemanů byly přijímány spíše s rezervou. 

Rostoucí pandemie Covid-19 ale zamíchala s našimi osobními životy. Rouška je najednou bezpodmínečnou součástí veřejného života. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si s takovým úkolem poradila s grácií sobě vlastní.

Při jmenování nové vlády si oblékla nejen model od slovenské návrhářky Jany Kuzmové, ale také ústenku ve stejné barvě. Web Huffington Post pak komentoval, že zatímco většina z nás se může spolehnout na home office a pohodlí, slovenská prezidentka takovou možnost nemá, a přesto vypadá i v časech koronaviru naprosto fantasticky. Sociální sítě kvitují tento názor, a dokonce označují političku za stylovou ikonu.

View this post on Instagram

Corona fashion star @zuzana_caputova 🤩

A post shared by FASHIONBOOK (@fashionbookcz) on

Hovoří se o tom, že pravou rukou při výběru modelů Zuzany Čaputové je slovenská designérka Dana Kleinert a stylistka Sandra Žigová, která je bývalou spolužačkou slovenské hlavy státu. Pomáhají prezidentce s volbou outfitů na protokolární záležitosti i pro volnočasové aktivity. 

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama