reklama

BLOG Ze života ženy: Sobota ve znamení Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Mercedes-Benz Prague Fashion Week neboli pražský týden módy je událostí, na kterou se každoročně (dvakrát) velmi těším. Pro mě jako milovnici módy a street stylu je tato akce inspirací a jedním z momentů, kdy jsem naprosto ponořena do přítomného okamžiku a na nic jiného nemyslím.

Prohlédnout grafiku
Foto: Lenka Wernerová
Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

JAK VIDÍM FASHION WEEK

Dopředu říkám, že bych si v životě o žádném designérovi nebo kolekci nedovolila říct, že to bylo strašné. Za každým kouskem vidím snahu, práci, dřinu, stres i odvahu při tvorbě. Ve všech kolekcích, které jsem viděla, jsem našla kousky, které bych okamžitě chtěla, i výstřední modely, které bych si na sebe sice nikdy neoblékla, ale s tím se na týdnech módy počítá. Na "normální" oblečení tu přece máme obchody.
A ještě jeden poznatek, to, co se nelíbí nám nebo nevypadá dobře na nás, může na jiném člověku vypadat naprosto famózně. Nejde o to, pochopit každý předvedený model. Jde o to, vidět za něj. Čerpat inspiraci z detailů, nechat se unést atmosférou a koneckonců i tak trochu vidět do budoucnosti módy.

PRVNÍ PŘEHLÍDKOVÝ DEN

MELANIA FREIRE / MONIKA DRÁPALOVÁ

Španělská designérka Melania Freire, která v pátém patře OD Kotva odstartovala sérii zde probíhajících módních přehlídek, ukázala velmi lehké, ženské a pestrobarevné kousky, které přímo korespondovaly se slunným počasím, jež sobotní Fashion Week doprovázelo. A život byl zas barevný, opojný a zábavný. Monika Drápalová, která vpustila své modelky na pomyslné molo hned po ní, předvedla monochromatické a velmi hravé modely (ostatně přehlídku šla i malá holčička s "dinosaurem" na zádech) v bílé barvě. Ať už díky ouškům na čepici, malé holčičce, bílé barvě všech modelů, nebo tím vším dohromady, kolekce ve mně evokovala mír, ženskost i radost.


IMRECZEOVÁ/NEHERA BY BLACKOUT. THERAPY

Zdeňka Imreczeová jako vždy představila nositelnou módu v nádherných podzimních tónech, mezi kterými nechyběla ženami oblíbená, nadčasová béžová, zelená nebo krásná okrová. Její tvorbu obdivuju každoročně a ani letošek nebyl výjimkou. Svou náladou i barevnými tóny jako by nahrála následující módní přehlídce slovenské značky NEHERA. Ta pokračovala ve svém tradičním minimalismu, kterému však nechybí propracované a feminní detaily a smyslnost.


MICHAEL KOVÁČIK / TEREZA VU

Sobotní večer byl pak ve znamení hedvábných materiálů, odhalené kůže a odvážných střihů Michaela Kováčika, na jehož přehlídku se každoročně díky jeho nádherným modelům velmi těším. První přehlídkový den uzavírala Tereza VU, jejíž překrásné modely spodního prádla udělaly dojem na všechny přítomné. Uznejte sami.

reklama
reklama