reklama
 

BLOG Ze života ženy: Inspirace pařížským šarmem

Jestliže sledujete můj blog a čtete mé články, mohli jste si všimnout, že většina mých outfitů je založena na jednoduchém a čistém ženském stylu, u kterého se snažím, aby přes to všechno působil vždy šik. Kromě toho, že jsem snížila frekvenci svých nákupů, začala jsem se více poohlížet po kouscích, které mi v šatníku vydrží déle než jednu sezonu a zároveň se mi neokoukají. Několik takových jsem letos na podzim objevila v Pietro Filipi.

Foto: Lenka Wernerová
Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Šik kousky podle pařížského stylu

Velmi ráda se inspiruji hlavně pařížskou módou. Paříž, jak je známo, je Mekkou stylu a nadčasovosti. Tamější móda však nepůsobí nijak výstředně. Je ženská, ale není vyzývavá. Je stylová, ale zároveň příliš nepodléhá trendům, ačkoliv trendově často vypadá. Dává přednost kvalitě před kvantitou. S čímž se naprosto ztotožňuji. Čím jsem starší, tím více si vybírám kousky, které nebudu chtít nosit jen jednu sezonu, ale ke kterým se budu ráda vracet i za několik let. Jaké kousky mezi ně patří?

Sako

Součástí dámského šatníku by rozhodně mělo být sako. Je klasické, dá se kombinovat v ležérním i elegantním stylu a nikdy nevyjde z módy. Však se podívejte do jakéhokoliv módního magazínu a najdete jich tam nekonečně. U saka jde hlavně o střih a materiál. Jelikož je podzim, vsaďte na materiál, který zahřeje. Je jím například vlna (která je zároveň přírodním, a tedy udržitelným materiálem). Dalším důležitým aspektem je barva. Předpokládám, že základní barvy sak již máte (například černá, tmavomodrá, šedá). Podzim krásně podpoříte nějakou výraznější zemitou barvou. Toto sako z Pietro Filipi je barvy skořicové, je z 96 procent vlněné, má klasický střih a naprosto perfektně se hodí k mokasínkám či kotníkovým botám a džínám i třeba k semišovým kozačkám a šatům. Proto splňuje vše, co od takového kousku očekávám. Od kvalitního materiálu před nadčasovou a nápaditou barvu po klasický střih.

Rolák

Rolák je pro mě na podzim kouskem stejně důležitým jako šaty v létě. Pokud sáhnete po jednobarevném, nikdy nic nezkazíte. Samozřejmě jsou krásné i nějaké se zajímavým printem. Ty se však o něco hůře kombinují. Odstíny krémových barev jsou letošní podzim nejen trendy, ale také jsou velmi nadčasovou záležitostí, na kterou se budete moci spolehnout i za několik let. Pokud se světlých barev bojíte, zvolte například sytě červenou, tmavě modrou nebo jemnou růžovou. Zkuste si v butiku, která barva k vám jde, popřípadě si nechte poradit. Já si z Pietro Filipi odnesla kromě tohoto krémového roláku také růžový, ačkoliv jsem váhala mezi ním a červeným. Růžová barva se krásně kombinuje například s šedou (také velmi nadčasovou barvou) či dalšími pastelovými barvami. Pokud tedy chcete zjemnit (což byl můj cíl a kombinaci vám ukážu v některém ze svých dalších módních příspěvků), bude skvělou barvou i pro vás. Černý rolák je samozřejmě must-have produktem (sice nemám ráda použití slova must-have v módě, ale u černého roláku to jinak nejde).

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama