reklama
 

BLOG Ze života ženy: Jak být stylová

Oblečení, stejně jako třeba úsměv, dokáže zlepšit náladu, zvednout sebevědomí, nebo ho naopak zadupat pod zem. To když si řeknete „ale co, dneska na to kašlu“, ale cestou potkáte někoho, kdo se nese s lehkostí a stylem Terezy Maxové. Mimochodem, viděli jste ji na královské svatbě Harryho a Meghan? To byla stylová podívaná, že?

Foto: iStock

Zapomeňte na módní trendy. Ty žijí jen teď. Ale styl, ten je věčný. Upřímně, mnoho z nás to se současnými módními trendy neumí. Co vypadá pěkně v časopisech, nemusí nutně vypadat dobře na nás. Květinový vzor v kombinaci s pruhy, mix barev, boty prapodivných tvarů, oversize modely či výstřední doplňky jako je ledvinka v pase či asymetricky obtočená kolem trupu jako had. To vyžaduje odvahu a cit.

Černé kalhoty v kombinaci s bílou košilí není sice outfit, ve kterém by vás na Fashion Weeku vyfotili do magazínu, ale buďte si jistí, že když se na sebe podíváte za deset let, nepodlomí se vám kolena hrůzou, do čeho jste se to tenkrát oblékli.

V jednoduchosti je krása

Velmi dlouho mi trvalo, než jsem se přestala stylizovat do nějaké role a začala být sama sebou. Zkoušela jsem flitrované minisukně, objemné mikiny, zeleně namalované nehty, maxi sukně nařasené v pase, ale nikdy jsem se v tom necítila tak dobře jako v cigaretových kalhotách s košilí, jednoduchém topu, padnoucím saku či koženkové bundičce, mokasínech nebo obyčejných, leč kvalitních bílých teniskách (bez vzoru). Ano, možná právě teď frčí dračí, pop-artové a jiné crazy motivy, ale já chci oblečení, které bude souznit s mou osobou, věkem a mými pocity dospělé ženy.

Na dlouhá léta

Také chci mít ve skříni kousky, které nebudu měnit každé dva roky jen kvůli jiným trendům. Už teď, když třídím oblečení, říkám si, že toho mám spousty, a horko těžko vymýšlím, kam s tím. Něco prodám, něco rozdám po rodině, zbytek dám do sběrných kontejnerů. Jenže - není to škoda? Neměla bych raději mít oblečení, které se mi bude líbit pořád? A když se něco roztrhne, neměla bych to raději nechat zašít? Odpověď si nemusím dlouho rozmýšlet.

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Žena se stylem

I mně se líbí všechny ty výšivky a různé trendy detaily. Jenže. Budu to chtít nosit za pět let, až budu slavit čtyřicáté narozeniny? Asi ne. Asi budu chtít být ženou s jednoduchým a šik stylem, u které si řeknete "čím to je, že je oblečená tak obyčejně, ale přesto jí to tolik sluší".

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama