reklama
 

BLOG Inkpotstories: 5 tipů, co si obléci tento podzim a vypadat jako Francouzka

Francouzský styl a šarm pro mě byly vždy záhadou. Tedy do doby, než jsem poprvé navštívila Paříž. Nadšeně jsem si do deníku zapisovala popisy tamních žen a toho, co nosí. Hlavní slovo měly a mají tmavé barvy: černá a tmavě modrá, často doplněné jedním výraznějším kouskem – třeba velkou kabelkou nebo lodičkami.

Foto: Lucien Photographer
Karolína Břinková - Inkpotstories

Karolína Břinková - Inkpotstories

Karo je milovnice a obdivovatelka módy a šarmu francouzských žen. Na jejím blogu Inkpotstories najdete jak outfity inspirované městem na Seině, proložené články o základech šatníku; tak témata spojená s pomalou módou, sekáči a zero waste životním stylem. Mimo jiné je i kulturní nadšenkyní, knihomolem a častou návštěvnicí výstav. Jednou by se ráda stala mecenáškou umění.  

Dnes pro vás mám výběr pěti podzimních basic kousků, které ovládly francouzský Instagram.

 1. Zavinovací šaty do skříně neuklidila Aria ani Jeanne Damas. Ta je navíc přidala do své podzimní kolekce značky Rouje. Tuto sezonu se nosí ve vínové a tmavě modré.
 2. Béžová s černou a tmavě modrou jsou stálice. O to hezčí je rozzářit celý outfit červenými doplňky. Já sama tak činím třeba s baretkou, kabelkou nebo šálou. Vždy se ale držím pravidla maximálně tří barev v jednom outfitu.
 3. Po kalhotách ke kotníkům pošilhávám už přes rok. Jsou mírně do zvonu a nejlépe se k nim hodí vyšší šněrovací boty na nízkém podpatku. Pokud máte problém se silnějšími stehny jako já, doporučuji je vybírat v tmavších odstínech modré.
 4. Šněrovací boty à la Mary Poppins uvedl letos na podzim Vagabond. Já sama mám podobné už asi šestým rokem; několikrát nově podražené. Zamilovala jsem se do nich při své první podzimní návštěvě Paříže a pak je hledala po všech čertech v Čechách. Tento podzim je budu opět hrdě nosit.
 5. Trench coat nesmí v tomto výčtu chybět. Jeanne Damas o něm ve své knize In Paris píše, že je to jeden z kousků, které byste si správně měla pořídit ve vintage obchodě. Bude mít pak ten správný šmrnc.

Napadá vás, stejně jako mě, otázka - podobné věci už vlastním, jak ale zařídit, abych vypadala jako Ony?

 • Pro mne samotnou je nejtěžší dosáhnout pověstné nedbalosti. K té je prý potřeba jistá dávka arogance i respektu sama k sobě.
 • Důležitou roli hraje přirozenost - Francouzky milují kosmetiku z lékárny a nikdy to nepřehání s líčením ani příliš upraveným účesem (to samé platí o melíru nebo jiné než přirozené barvě vlasů). Já sama se řídím jejich radou "příliš se ráno nečesat a nelíčit".
 • Nebojí se ze svých nedostatků udělat přednosti - Vanessa Paradis se svou mezerou mezi zuby je skvělým příkladem.
 • Při výběru oblečení sáhnou po takovém, které jim skvěle padne a v němž se budou cítit celý den pohodlně; oblékají se samy pro sebe.
 • V jejich skříni se vždy najde nějaká ta "ztracená" pánská košile, sako, nebo dokonce džíny. Důležitou roli hrají i vintage oděvy - ať už po grand-maman, nebo z blešího trhu.
 • Drží se pravidel základů šatníku - ke spokojenosti stačí tak málo.

Další tipy, jak i vy můžete do šatníku zařadit tento jednoduchý a nadčasový styl, najdete v článcích o:

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli podzimní trend, nezapomeňte dát přednost kvalitě nad kvantitou. Osobně si myslím, že těchto pět věcí vám v šatníku vydrží více než jednu sezonu a má do nich smysl investovat. Vždy se ale snažím představit si daný kousek v kombinaci s dalšími minimálně třemi oděvy, které už v šatníku mám. 

Kdo je vaším vzorem v oblékání? Líbí se vám některý z pěti trendů?

S úsměvem, Karo

reklama

Komerční tip

reklama