reklama

Módní poradna: 8 jednoduchých kroků k nalezení osobitého stylu

Mít charakteristický styl není na škodu. Znamená to, že v módě už nikdy nešlápnete vedle a navíc se budete vždycky cítit dobře.

Foto: iStock

Osobitý styl je takovou tou další módní frází, díky které mnohým z nás naskakují osypky. Zní to skvěle: Mít šatník postavený jen z kousků, které opravdu vynosíme, a mít styl, který je zajímavý a něčím nás charakterizuje. Jak ale na to?

Nezáleží na tom, jestli je vaší módní ikonou Olivia Palermo, Caroline de Maigret, Alexa Chung, nebo kdokoliv další. Tady totiž nejde o ně, ale o vás. Jak si najít ten svůj osobitý styl?

1) Co sluší vašim křivkám

První krok a hned ten nejdůležitější ze všeho. Sluší vám spíše šaty na tělo, s kolovou sukní, vysoké kalhoty do pasu, nebo midi sukně? To vám prozradí vaše postava. Samy v zrcadle to poznáme jen těžko, ale o dost lépe to jde například z fotek. Zkuste se vyfotit v pár základních věcech, co nejraději nosíte, a pak i v těch, které máte pocit, že vám tolik nesluší, a samy sebe se zeptejte proč. Dost často vám z toho vyjde silueta, která se pro vás nejvíce hodí (a taky ne). Toto cvičení je skvělé provádět s pár upřímnými přáteli nebo rodinou. Poproste je, aby vaši postavu přirovnali k té od známých osobností. Tak snáze poznáte, co by vám mohlo (a nemuselo) slušet. 

2) Kousek, který vás charakterizuje

Osobitý styl může dodat make-up, doplněk, či přímo kus oblečení. Caroline Issa nedá dopustit na červenou rtěnku, Olivia Palermo a Kate Middleton zase na zářivou hřívu, Anna Wintour má své typické brýle a mikádo a sestry Olsenovy volnou siluetu a kelímek Starbucks. Jaký kousek charakterizuje vás?

3) Investujte do kousků, které budete dlouho nosit

Osobitý styl je takový, který se příliš nemění, a tak své oblíbené kousky můžete nosit roky a roky. Neznamená to nudu, ale jistou stylovou konzistenci. Skvělým trikem, jak zjistit, co vlastně nejvíce nosíte, je si během jednoho měsíce dát věci, které právě nejvíc nosíte, na jeden oddělený věšák. Na konci se na něj můžete podívat a vydedukovat, jaké jsou stavební kameny šatníku, a do těch investovat.

4) Vytvořte si inspirační tabuli

Zkuste si vedle sebe nashromáždit všechny looky, které milujete. Ale předtím, než se vrhnete na nůžky a lepidlo, vyzkoušejte online verzi - Pinterest. Pokud tuto sociální síť neznáte, tak si ji zaručeně rychle zamilujete. Ukládat si můžete taky outfity z Instagramu pomocí záložek nebo print screenu obrazovky a snadno se k nim vracet zpátky.

5) Vypište si věci, které nikdy nosit nebudete

Soustředit se na věci, které nosit chcete, je stejně tak důležité jako vědět, co si na sebe nikdy nevezmete. Pokud všichni kolem nosí triko s nápisem Gucci a vám to nic neříká, je to tak naprosto v pořádku.

6) Najděte barvy, které vám sluší

Nejen silueta je důležitá. Barvy jsou hned v těsném závěsu. Můžete si na toto téma přečíst milion článků a zkusit vydedukovat, jaký jste barevný typ, nebo si zkrátka vezměte k sobě pár druhů oblečení v různých barvách a na pomoc přivolejte kamarády, rodinu, či minimálně foťák, který nikdy nelže. Zjistíte tak, které barvy k vám nejvíce jdou a jaké nikoliv.

7) Ukliďte si v šatníku

Klíčem k osobitému stylu je uklizený a uspořádaný šatník. Při vytváření vaší hlavní části šatníku, aneb té, kterou nosíte napříč sezonami (svetry, trika, džíny), byste měly myslet na to, že by neměla přesáhnout více než 50 kusů oblečení. Po tomto magickém čísle už se ve vašem šatníku totiž začínáte ztrácet.

8) Zachrání vás uniforma

Slovo uniforma nezní zrovna dvakrát lákavě, to chápeme, ale mnoho stylových žen jednu má a není to vůbec na škodu. Na fashion weeku Annu Wintour zastihnete v tvídu a květech Marni, návrhářku Celine Phoebe Philo zase v zkrácených kalhotách, teniskách Stan Smith a kašmíru. Navíc mít takovou uniformu, něco, co vám sedí, nemusí vypadat pokaždé stejně. Look můžete měnit doplňky a i vlasy či make-upem.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama