reklama

5 způsobů, jak se zbavit nechtěných chloupků!

Chcete se zbavit chloupků na delší dobu nebo navždy? Vyzkoušejte brazilskou depilaci nebo perskou epilaci. Budete koukat!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Trápí vás nechtěné chloupky a chcete v bikinách vypadat neodolatelně? Připravili jsme pro vás 5 způsobů, jak se nehezkého ochlupení zbavit na delší dobu!

Kvůli pohodlí bez žiletky jsme ochotné podstoupit téměř cokoliv! Hebká oholená kůže na nohou a v podpaží je už standardní "výbavou" většiny žen. 

Brazilská depilace

Depilace se provádí cukrovou pastou nebo voskem. Do Ameriky ji původně přivezlo ze slavné brazilské pláže Copacabana sedmero sester, které si na Manhattanu otevřely salon.

Aby bylo možné chloupky odstranit, musí být dlouhé alespoň půl centimetru. V případě, že se nepodaří vytrhnout všechny, musíte proceduru opakovat. Nečekejte, že jde o příjemnou záležitost, někdy přijdou slzy, zaťaté zuby a občas i nějaká kapička krve. Po zákroku odcházíte zapudrovaná a s velmi smíšenými pocity a jedinou myšlenkou na to, že možná musíte přijít ještě jednou. Ceny za podobné procedury se pohybují v rozmezí od 800 do 1000 Kč. Záleží na jednotlivém salonu.

Fotoepilace

V současné době se řadí mezi nejšetrnější a nejúčinnější metody v oblasti fotoepilace, kdy se využívá intenzivní pulsní světlo: IPL. Pulz, který se dotkne pokožky, přemění se na tepelnou energii, která následně spálí celý chloupek i s kořínkem. Buňky jsou zničené a ve většině případů už další nenaroste.

Čtěte také: Holení na intimních místech způsobuje bradavice

Celá procedura probíhá téměř bezbolestně. Ošetřuje se v intervalech 6 až 10 týdnů, kdy nám pokaždé narostou jiné chloupky (rostou v několika fázích). Opakování záleží na ošetřované oblasti od 5 do 8 návštěv. IPL světlo se aplikuje na oholenou pokožku a vždy vyžadujte změření vašeho fototypu, kdy se rozpozná množství melaninu ve vaší pokožce. Po zákroku je nutné dodržovat všechny zásady, které vám sdělí v každém salonu. Cenové rozhraní je od 600 do 3 500 Kč za jednu schůzku.

Perská hmota

Perská hmota je hypoalergenní, obsahuje bylinky, fíky, datle, pomerančovou a citronovou šťávu. Bylinky pokožku uklidní a fungují zároveň jako dezinfekce. Pro každou pokožku se používá jiná koncentrace.

Před aplikací vás čeká dlouhý rozhovor, jak a kdy jste se naposledy holila, podle toho se hmota umíchá. Trochu vás zaskočí, co vše musí v salonu vědět, aby vám odstranily nechtěné ochlupení. Vlastní nanášení není nijak náročné, čeká vás mírně lepivá hmota, a pak tolik nenáviděné škubnutí. Na obranu však lze říci, že se zdaleka nejedná o tak šílenou bolest, jako při epilaci voskem.

Perská epilace se nedoporučuje ženám s gynekologickými obtížemi, lidem, které užívají léky na štítnou žlázu a mladým dívkám do 14 lety. Máte-li to štěstí, pak po několika aplikacích chloupek už nikdy nenaroste. Cena za proceduru se pohybuje od 300 do 900 Kč, záleží, o jaké místo jde.

Elektrolýza

Elektrická jehla se zapíchne do vlasové cibulky a vede proud přímo k ní. Elektrickou pinzetou se chloupek uchopí a proud vede "po vlase". Použití je méně bolestivé než použití jehly, ale není tak účinné. Zákrok je nevhodný pro ženy se špatným hojením a tendencí k vytváření jizev.

Pokud se provádí dlouhodobě, efekt je trvalý. Jde ovšem o velmi bolestivé ošetření, kdy nelze epilovat velké plochy najednou a při použití jehly mohou vznikat jizvičky. Ceny se liší podle epilované plochy, ale začínají na 1 500 Kč.

Rozpouštěcí krémy

Chemické látky rozpustí chlup. Stačí nanést krém, počkat několik minut a vše stáhnout a opláchnout houbičkou. Efekt vydrží až tři týdny. Přípravky jsou nevhodné pro alergičky a při častých ekzémech. Holení je nebolestivé, bez škrábanců a řezných ran. Nevýhodou však stále zůstává, že mohou způsobit alergickou reakci či podráždění kůže. Krémy s plastovou škrabkou pořídíte okolo 300 Kč.

A jak bojujete s nechtěnými chloupky vy? Poradit našim čtenářkám můžete v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vyzkoušeli jsme: Depilace kůže pulzním světlem

4 nejúčinnější způsoby, jak se zbavit celulitidy

Zvládli byste školu vaření Zdeňka Pohlreicha? Vyzkoušejte test!

 

 

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama