reklama
 

Jak se dobře oblékat: Vsaďte na jednoduchost a nebojte se vyjádřit svůj styl

Ve srovnání s Němci, Brity, ale hlavně Italy nebo Francouzi pořád zaostáváme. Řeč je o stylu a oblékání. Nebudeme teď řešit co je trendy, ale zaměříme se na obecné rady. Oceníte je, nejen pokud jde o oblečení do práce.

Foto: Profimedia.cz

Šaty dělají člověka. Pokud tedy chcete mít nějakou image a zajímavější či lépe ohodnocenou práci, oblékejte se podle toho. Nemusíte utrácet statisíce, brát si půjčky a myslet si, že bez značkové kabelky to nepůjde. Půjde, jen nesmí být z laciného umělého materiálu.

Pokud chcete vypadat profesionálně, buďte k sobě pozorní. Častokrát se cpeme do neforemných kostýmků, rozchozených lodiček, zapomeneme si sundat cedulku nalepenou na podrážce bot, oblečeme si sportovní bundu na formálnější oblečení do práce. 

S jídlem už se to pomalu učíme. Přistoupili jsme na to, že není třeba jíst nekvalitní potraviny, ani plnit nákupní košíky co největším nákupem jenom proto, že je v akci. K podobnému přístupu v módě se ale musíme ještě propracovat. Je třeba přestat ji vnímat jako povrchní záležitost. Měla by se stát předmětem sebeúcty a péče, kterou si zasloužíme sami sobě věnovat. 

Není to marnivost

Chuť mít styl a dbát o sebe z nás náročné dějiny předchozího století nějak vytloukly. Namísto toho jsme praktičtí, nebo tápeme. Často to přeháníme s nejrůznějšími třpytkami a tylovými sukněmi, etno hábity nebo na sebe navěsíme třeba pět různých stylů. S jednoduchostí ale nikdy nemůžete šlápnout vedle a o oblečení do práce do platí dvojnásob. Že se vám zdá nudná? Oblečení by ale nikdy nemělo potlačovat osobnost nostitele.

reklama

Komerční tip

reklama