reklama
 

5 svatebních tradic, které bychom měli radši zapomenout

Svatba je skvělá věc, ale někdy si ji zbytečně komplikujeme. Respektive některé tradice nám ji komplikují. Co se od nich tedy zkusit oprostit a během svatebního dne netrápit sebe, ale ani své hosty?

Foto: fashionflowers.cz

Svatba je skvělá věc, ale někdy si ji zbytečně komplikujeme. Respektive některé tradice nám ji komplikují. Co se od nich tedy zkusit oprostit a během svatebního dne netrápit sebe, ale ani své hosty?

Spousta nevěst stále dodržuje tradice, aniž by věděly, co vlastně znamenají a kde se vzaly. Dělají to, protože se to tak prostě dělá. Přitom některé staré zvyky vám (případně vašim hostům) zbytečně otravují a kazí celý slavnostní den. Pokud tedy chystáte svatbu, zkuste se zamyslet nad tím, aby nebyla víc tradiční než zábavná a krásná.

Spolu s americkým on-line magazínem Marie Claire jsme dali dohromady několik tipů na tradice, jejichž absence vaší svatbě jedině prospěje. Tady jsou:

1) Bílé šaty

Nemůžete si sednout na venkovní lavičku, protože co kdyby byla umazaná. Raději si ani neupravujete make-up, protože co kdyby vám kousek pudru spadl na šaty. Nemůžete se v klidu napít ani najíst, protože co kdyby vám na šaty něco ukáplo. Němůžete ani v klidu projít kolem lidí, kteří právě jí nebo pijí, protože co když ukápne něco jim. Zkrátka oblečená v bílých šatech (ještě nedejbože půjčených) jste celý den ve stresu, aby se vám neušpinily. Méně slavnostní a jinak barevné šaty vám dodají na klidu.

2) Nevidět nevěstu

Asi je to romantické, když ve svatební den uvidíte svého nastávajícího až při obřadu. A když on neuvidí vás s natáčkami na hlavě, soukající se do šatů, nervózně pobíhající po bytě, ale spatří vás teprve až krásně upravenou. Jenže logisticky se to zařizuje dost těžko. Kde se má chudák celou tu dobu skrývat? A proč zrovna on nemůže být ve vlastním bytě a musí se na svatbu chystat někde jinde? Na pověru, že když ženich nevěstu uvidí ve svatebních šatech dříve než při obřadu, přinese jim to smůlu, se dalo věřit v dobách, kdy snoubenci nebydleli pod jednou střechou. Dnes je to prostě přežitek.

3) Společně jíst

Tím se tak trochu vracíme k bodu číslo jedna. Proč se máte vzájemně krmit polévkou, nebo společně krájet dort, když máte na sobě oblečení, které jste tak dlouho vybírali a nebylo vůbec levné? Jistě, můžete si při tom oba uvázat ubrus coby bryndák, ale vážně jste několik měsíců vymýšlela, jak být nejkrásnější, proto, abyste pak na fotkách byla zabalená v kusu neforemného hadru? Takže, nejsme malé děti, najíst se umíme každý zvlášť a dort ať nakrájí třeba tchýně.

4) Mít družičky

Už jsme skoro chtěli dort svěřovat družičkám, když jsme si uvědomili, že i ty jsou vlastně dost zbytečné. Většinou to bývají vaše dobré kamarádky, a ty se přece chtějí na vaší svatbě bavit, užít si ji podobně jako vy. Tak je za trest neoblékejte všechny do stejných šatů, které samozřejmě nikdy nesluší a nepadnou všem, a nedávejte jim zbytečné povinnosti navíc. Přiznejte se - stejně to děláte jen kvůli tomu, že jste to viděla ve filmu, anebo chcete mít uchvacující fotky, kde nejste jen vy s manželem, ale i celým týmem dam, které jsou s vámi sice perfektně sladěné, ale vypadají hůř než vy.

5) Házet kyticí

To je další zvyk většinou okoukaný z amerických filmů. Spoustu lidí nebo párů můžete uvést do rozpaků tím, že se k nim kytice náhodou zakutálí - asi si dovedete představit ty dotazy a vtípky, které budou následovat. Jiné ženy mohou být naopak naštvané, že se nedostala k nim a podobně. A kromě toho - není vám líto té krásné kytice? Nechcete si ji raději dát doma ještě na pár dní do vázy, nebo si ji usušit na památku?

Shodnete se s námi, že tyto tradice jsou pro svatební den zbytečné? Nebo vás štvou nějaké úplně jiné? Anebo si naopak myslíte, že čím více tradic ve svatební den, tím lépe? Napište nám do komentářů pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ke svatbě nás donutila dcera. Já bych radši rozchod

Sex před webkamerou nám zachránil manželství!

Otcům nad 45 se často rodí děti s psychickými nemocemi

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama