reklama

5 pravidel jak správně nosit a kombinovat šperky

Máte doma plno krásných šperků i kousků bižuterie, ale nejste si jistá, jak je správně barevně sladit? Poradíme vám, jak kombinovat šperky, abyste nepřipomínala pouťovou hadačku z ruky...

Foto: Isifa/Thinkstock

Sluneční paprsky a odhalená pokožka, v ideálním případě lehce opálená, přímo vybízejí k nošení výrazných šperků. Moderní je i jejich vrstvení. Jenže všeho moc škodí.

Máte doma plno krásných šperků i kousků bižuterie, ale nejste si jistá, jak je správně barevně sladit? Je lépe zvolit zlato, nebo stříbro - či snad obojí? A kdy je ozdob už moc?

Poradíme vám, jak kombinovat šperky, abyste se cítila dobře a nepřipomínala pouťovou hadačku z ruky...

1. Také šperk musí být praktický

Jak vybrat šperk, který je vhodný pro každodenní nošení, se může zdát jako jednoduchý úkol. Ale opak je pravdou. Šperk, který si můžete vzít bez obav do zaměstnání, do posluchárny i na nákupy, by měl splňovat určitá kritéria praktičnosti.

Čtěte také: Alergie na šperky a na peníze. Dá se léčit?

Ideální jsou drobné prstýnky, pecičkové náušnice, ale i vkusné hodinky. V tomto případě platí, že méně je více. Máte-li nějaký oblíbený kousek - náušnice nebo prstýnek - nechte ho vyniknout a už ho s ničím nekombinujte.

2. Slunce šperkům sluší

Pokožka lehce opálená letním sluncem přímo vybízí k nošení výrazných šperků. Bez obav nechte šperk převzít kontrolu nad vaším outfitem a nebojte se vrstvení. Jednoduchý top můžete ozdobit náhrdelníky různých struktur i délek.

Vybírat lze z ohromného množství stylů: Od zlatých řetězů a řetízků až ke korálovým či drobným šňůrkovým náhrdelníkům s přívěsky. Stejně dobře vypadá vrstvení také u náramků. Držte se jednoho stylu a nemůžete sáhnout vedle

3. Nebojte se barev

V letošním létě se připravte na explozi barev v kombinaci s tradičními tvary, jdoucími daleko do minulosti. Záplava tyrkysové, korálové, citrónové, růžových a zelených odstínů létu vždycky sluší.

Pokud objevíte nějaký ten parádní kousek plný barev, zůstaňte vždy raději u jednoho a ostatní šperky nechte stranou. Výrazně barevné šperky nesnesou konkurenci, snad jen se sladěným lakem na nehty.

4. S chutí experimentujte

Ráda zkoušíte něco nového a s chutí se vydáváte za hranice všednosti? Vyzkoušejte spojení zdánlivě nespojitelného. Vezměte si to nejobyčejnější bavlněné tričko nebo jednobarevnou mikinu bez kapuce a doplňte ho výrazným náhrdelníkem, silnými zlatými náramky nebo jen sáhněte po dlouhém, ale luxusně vypadajícím řetízku s medailonkem. Zásadní je vytvořit kontrast obyčejného a luxusního. Jednoznačně jde o trend, který nepostrádá vtip a nadhled.

5. Zlato, nebo stříbro?

S blížícím se teplým počasím se hodí spíše zlato. Stříbro schovejte na chladné zimní měsíce. Létu a slunci sluší zlato, které navíc na opálené pleti vypadá velmi sexy. Vsaďte na náušnice, jež v jasném, slunečném počasí nádherně rozzáří obličej. Nesluší vám teplé barvy, a tedy ani klasické žluté zlato? Sáhněte po zlatě červeném, které vyhovuje letním a zimním typům.

zdroj: Sperky.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Darujte šperk! 30 krásných tipů

Originální šperkovnice a atypické stojánky

Můj muž je prudič! Trpí tím celá rodina


 

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama