reklama

Fotka Harrisové pro Vogue byl přešlap. V žádném případě, hájí obálku Anna Wintourová

Neuctivá, příliš neformální a málo státnická. Taková je podle kritiků fotka americké viceprezidentky Kamaly Harrisové na obálce únorového čísla časopisu Vogue. Šéfredaktorka magazínu Anna Wintourová se však za výběr snímku postavila a popřela, že by se s týmem političky dohodla na některém jiném.

Kamala Harrisová.
Kamala Harrisová. | Foto: Reuters

Šéfredaktorka magazínu Vogue Anna Wintourová reagovala na bouřlivou debatu, která se na internetu strhla kolem fotky budoucí americké viceprezidentky Kamaly Harrisové na titulní straně časopisu. Její kritici namítali, že Harrisová na snímku vypadá neformálně a že fotka je až příliš "světlá". Navíc měl magazín titulku vybrat bez političčina schválení.

Harrisová údajně prostřednictvím svého týmu časopis požádala, aby se na přední stránce objevila fotka, která ji zachycuje ve státnické póze a má na ní oblečený modrý kostýmek od Michaela Korse. Vedení Vogue ale místo toho zvolilo snímek, který političku vyobrazuje méně formálně, v tmavém blejzru a teniskách Converse.

"Po negativní odezvě na naši obálku bych chtěl zdůraznit, že jsme v žádném případě nechtěli snižovat důležitost viceprezidentčina vítězství ve volbách. Když jsme fotky v redakci dostali, všichni jsme se jednohlasně shodli, že méně formální portrét lépe odráží dobu, ve které žijeme. Politička na něm působila přístupně, opravdově a autenticky," citoval britský list The Guardian Wintourovou.

Šéfredaktorka také dodala, že během fotografování, které dostal na starosti Afroameričan Tyler Mitchell, nepadla mezi redakcí časopisu Vogue a týmem Harrisové žádná oficiální dohoda o tom, který snímek na titulní straně skončí. Ještě než obě fotky před vydáním aktuálního čísla magazínu unikly na sociální sítě, Wintourová uvedla, že si nedokáže představit, že by vybraný snímek někdo vnímal v jiném než pozitivním světle.

Diskutující na sociálních sítích to ovšem viděli jinak. Srovnávali snímek s okázalými titulními fotografiemi Hillary Clintonové a Michelle Obamové a vytýkali mu přílišnou ležérnost a nenucenost. Módní kritička deníku Washington Post Robin Givhanová v hojně sdíleném příspěvku napsala, že fotka Harrisové "neprokazuje dostatečnou úctu, politička na ní působí moc důvěrně a ze strany Vogue to byl přešlap".

"Naším záměrem bylo viceprezidentku ukázat jako přirozenou vůdkyni a osobnost. Zároveň jsme ji chtěli zachytit tak, jak se cítí nejvíc přirozeně. Co bude mít oblečené, si spolu se svým týmem sama vybírala a všechno jsme s ní konzultovali. Finální obálka podle nás odráží její optimismus a přímočarost," hájila titulní stranu únorového Vogue Wintourová.

Mohlo by vás zajímat: Seznamte se s budoucí první dámou USA

Její muž je příštím prezidentem USA. Nastal čas seznámit se s Jill Bidenovou | Video: Aktuálně.cz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama