reklama
 

Mléko do škol patří!

Nový školní rok se pomalu blíží a my bychom rodičům, ale i představitelům škol rádi představili novinky, které přinese projekt Mléko do škol.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Komerční sdělení

Mléko do škol v ČR funguje už od roku 1999. Jeho cílem je zlepšit stravovací návyky dětí, aby si zvykly pravidelně konzumovat mléko a mléčné výrobky, což přispěje ke zlepšení jejich zdraví a snížení obezity.

Ještě předloni u nás odebíralo mléko a mléčné produkty přibližně 300 tisíc žáků, ve školním roce 2017/18 se do projektu zapojilo již přes 900 tisíc školáků základních a středních škol. Zájem o tento projekt výrazně vzrostl po jeho začlenění pod jeden společný rámec s oblíbeným projektem Ovoce a zelenina do škol, a hlavně díky tomu, že žáci od předchozího školního roku začali dostávat konzumní mléko a neochucené mléčné výrobky zdarma, a to mnohdy v bio kvalitě.  V rámci zachování pestrosti v nabídce zůstaly i výrobky ochucené, na ty si ale školáci už musí přispívat.

V novém školním roce bude projekt fungovat stejně, zapojit se však mohou jen žáci základních škol. Budování zdravých návyků se ukazuje jako smysluplnější u dětí ze ZŠ.

Od září dojde k rozšíření sortimentu o další produkty. Přibude nová kategorie mléčných výrobků s obsahem bílkovin nad 5,6 procent - což je skyr, mléčný výrobek podobný hustému jogurtu, nebo sýr řeckého typu. Konzumní mléko bude nově členěno podle jeho tučnosti na polotučné a plnotučné, které bude dotované vyšší částkou.

Součástí projektu budou i nadále doprovodná vzdělávací opatření: exkurze na farmy, ochutnávky výrobků, školní soutěže a vzdělávací akce, které jsou pro děti také zcela zdarma.

Nejste ještě do projektu zapojeni? Dozvěděli byste se rádi více o tom, na co má vaše dítě ve škole nárok? Státní zemědělský intervenční fond, který má projekt na starosti, vám rád poskytne veškeré potřebné informace. Více se dočtete zde.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama