reklama
 

Medicinální houby a alergie

Ten, kdo se s alergií někdy setkal, ví, jak dokáže znepříjemnit život. První kroky při vzniku alergie vedou do ordinace lékaře. Je však možné poradit si s alergií také přírodní cestou? Podle čínské medicíny je vznik alergií zapříčiněný vstupem alergenu do oslabeného organismu, který není schopen s alergenem bojovat. Medicinální houby jsou účinnou prevencí proti vzniku alergií, již po staletí jsou ceněny pro svou schopnost posilovat a regulovat imunitní systém.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: komerční článek

Imunita a vznik alergií

Co si představit pod pojmem alergie? Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na určitou látku, která je však jinak neškodná. Imunitní systém je obranným mechanismem těla, který dokáže bojovat s infekcemi, ne však ve chvíli, kdy je oslabený. Medicinální houby podávají pomocnou ruku imunitnímu systému, tak, aby pracoval v naprosté harmonii. Imunitní systém musí být dostatečně silný, aby mohl chránit tělo před nebezpečím, ale zároveň nesmí nadměrně neadekvátně reagovat. K nadměrným reakcím imunitního systému dochází právě při alergických a autoimunitních onemocnění. Alergie může mít mnoho podob, od rýmy přes ekzém až po astma.

Medicinální houby jako řešení alergií

Medicinální houby byly díky obsahu terapeutických účinných látek využívány po staletí k léčení řady nemocí. Jejich účinky se v současné době těší čím dál tím větší oblibě. Samy za sebe mluví například čísla, na světě se ročně vyprodukují 2 miliony tun medicinálních hub. Všechny medicinální houby mají jedno společné, jsou zdrojem biologických a medicinálních látek, jež jsou pro život nezbytné. Medicinální houby jsou bohaté na minerály, stopové prvky a aminokyseliny.

Účinky potvrzené klinickými studiemi

Blahodárné účinky medicinálních hub na lidský organismus nejsou potvrzené pouze zkušenostmi, ale také vědeckými pokusy a řadou klinických studií. Tyto studie potvrzují pozitivní vliv medicinálních hub na imunitní systém, který vede ke zmírnění příznaků alergií a k potlačení nadměrné reaktivity imunitního systému. Medicinální houby a léky proti alergiím? Velkou předností medicinálních hub je, že je možné užívat je společně s protialergenními léky. Medicinální houby nemají vedlejší účinky a interakce, léčba pomocí medicinálních hub je bezpečná a působí také preventivně.

Účinné medicinální houby v boji s alergiemi

Mezi jedny z nejúčinnějších medicinálních hub při cestě za zmírněním příznaků alergie jsou Reishi, Cordyceps CS-4 a žampion mandlový. Houba Reishi je právem nazývaná "houbou nesmrtelnosti", patří k nejcennějším medicinálním houbám. Reishi doplňuje tělu energii, posiluje srdce i plíce a tlumí projevy kašle a astmatu. Cordyceps CS-4, neboli housenice čínská, patřila ve starověké Číně a Tibetu k nejcennějším houbám, využívaným k harmonizaci těla a duše. Cordyceps CS-4 posiluje ledviny a plíce a je tedy nápomocen při astmatu a kašli. Působí také jako přírodní antibiotikum. Žampion mandlový má výrazné protinádorové účinky a reguluje alergické i autoimunitní procesy v těle.

30 % polysacharidů - ideální poměr

Někteří prodejci nabízejí Cordyceps či Reishi s 40 % či 50 % nebo dokonce 60 % polysacharidů. Takovéto zvyšování koncentrace polysacharidů je vždy na úkor ostatních účinných látek. Jednoduše Cordyceps už přestává mít účinky Cordycepsu a blíží se čistému betaglukanu. Pokud je třeba působit silněji, zvýší se množství užívaných kapslí. Přitom poměr účinných látek zůstane stejný jako v surové houbě. To je jednoduchá matematika, nenechte se klamat reklamními triky.

reklama

Komerční tip

reklama