reklama

Lidovecké kalendárium - co nesplnil ministr Julínek

Několik příkladů, jak se diskutuje o reformě

- Komise koaličních expertů jednala 8.4. v Kramářově vile, kde předložila požadavky, a to včetně návrhu na předložení zákona o neziskových organizacích. Julínkem předkládaný materiál nebyl odsouhlasen.

- Komise měla další jednání 22.5.2008, kdy se projednávaly poplatky, výsledkem jednání byla pouze minimální shoda na zjevných opravách, shoda na nutnosti řešit poplatky v sociálních ústavech, tedy řešit drobnosti nepodstatné, např. osvobození dárců orgánů.

- Expertní komise neobdržela z Mzd požadované podklady, jako např. analýzu právní formy ZP a UNI v jiných zemích, analýzu rizik transformace ZP, analýzu současného právního postavení ZP.

- Mzd nedodalo slíbený návrh transformačního zákona k ZP, z toho důvodu není vůbec jasné, jak bude navržený postup vypadat. Příslib Julínka byl dán na jednání klubu KDU-ČSL již do konce března.

- Odborný seminář KDU-ČSL ve sněmovně ke zdravotnictví byl 10.3., za hojné účasti zdravotnických odborníků i zástupců Mzd. Byl zde představen kritický materiál k reformě, schválený v naší odborné komisi.

- CK ke zdravotnictví se měla konat 23.5., 30.5., 6.6., ale byla posunuta z důvodu nedodání paragrafovaných znění zákonů z Mzd.

- Paragrafovaná znění zákonů jsou nám slibována již od 13.5., emailem M.Plíška z Mzd, do dnešního dne však nebyla dodána.

- Odborná komise KDU-ČSL se sešla dne 14.5., přijala usnesení doporučení osvobození dětí do 15 let od poplatků a nesouhlas s připravovanou změnou FN na a.s., bez dohody v koalici. Další jednání je odloženo z důvodu nedodání reformních zákonů, což může být ze strany ODS taktický postup k projednání zákonů ve vládě bez stanoviska naší konference.

- Aktuální termín konání CK, který byl stanoven na 6.6., je nyní navrhován k posunutí na 13.6. jako definitivní.

- Z informací, které máme k dispozici,  chystá Mzd vytvoření a.s. z FN a státních zdravotnických zařízení, a to exekutivní, tedy mimoparlamentní, cestou s využitím zákona č. 92/91 Sb., o velké privatizaci, nebo zákona č. 219/2000 Sb., o majetku státu. A hovoří se také hned o několika termínech, 1.7.2008, 1.9.2008, 1.1.2009.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama