reklama
 

Letošní SIGNAL festival rozsvítí instalace, které vám vezmou dech

Během letošního ročníku SIGNAL festivalu se mohou návštěvníci těšit na 22 světelných instalací nejen českých, ale také zahraničních umělců. Podívejte se na výběr toho nejlepšího, co si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Biofilms, Kasárna Karlín
Biofilms, Kasárna Karlín | Foto: Hotaru Visual Guerrilla

Od 11. do 14. října se v rámci šestého ročníku SIGNAL festivalu rozsvítí jak centrum Prahy, tak i pražská zákoutí, o kterých možná někteří neměli ani ponětí. Většina děl bude umístěna ve veřejném prostoru a návštěvníci je budou moct zhlédnout zdarma. 5 děl nabídne Galerijní zóna, přístupná za poplatek. Připravili jsme top 6 instalací, které by neměly návštěvníkům uniknout.

Každá zahrada je prostorem pro neomezený rozvoj představivosti. Taková bude i ta, která vznikne na Karlínském náměstí u kostela sv. Cyrila a Metoděje. Autorem chystané instalace Future Ruins je francouzský umělec Romain Tardy, který se na SIGNAL festival vrací po 5 letech. Stříšky, portály a arkýře - prvky, které jsou běžně k vidění přímo na budově kostela sestoupí z fasády a rozprostřou se po parku před kostelem. Vznikne tak dílo, které vás vtáhne do své světelné krajiny.

Monumentální, ale zároveň minimalistická instalace, která vznikala z běžně využívaných materiálů, jako jsou stejnosměrné motory, vatové kuličky nebo kartonové krabice. Takové je dílo 216 prepared dc-motors, cotton balls, cardboard boxes 70×70×70cm. V Hauch Gallery, která je součástí Galerijní zóny, ho představí jeden z nežádanějších umělců současnosti, Švýcar vystupující pod pseudonymem Zimoun. Vstupné je 170 Kč pro dospělé a 100 Kč pro studenty a seniory.

Trendům udržitelnosti se čím dál tím víc přibližuje také architektura a stavitelství. Je možné, že za pár let budeme žít v chytrých domech, které budou schopné přizpůsobit se třeba klimatickým změnám. Nebo se dokonce samy postaví. Tento futuristický koncept představí videomapping Biofilms, jež pochází z dílny kreativního studia z Baskicka Hotaru Visual Guerrilla. Díky 3D brýlím, které bude možné zakoupit za 50 Kč, čeká návštěvníky trojrozměrný zážitek, na který jen tak nezapomenou.

Budoucnost je nejen ve hvězdách, ale za několik dní se promítne i na fasádě kostela sv. Ludmily na Náměstí Míru. Dílo Nucleus3, jehož tvůrcem je německý label Ruestungsschmie.de, pokládá návštěvníkům otázku: co očekáváte od budoucnosti? Na tu si odpoví během videomappingu, kdy bude pomocí jednotlivých architektonických prvků vyprávěn příběh o minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

Chcete zažít Nebe na zemi? I to nabídne letošní ročník SIGNAL festivalu. Stejnojmenná instalace českého umělce Richarda Loskota a UAII studia přenese návštěvníky až do oblak, do epicentra silné bouřky. Ve dvoraně Clam-Gallasova paláce se ocitne nebe na zemi a diváci se budou moct dotýkat oblak, jež jsou vystavěna pěnou. Instalace je inspirována prožitkem nočního letu nad bouřkovými mraky.

Letos si přijdou na své nejen oči, ale také uši. Projekt Organik, jenž vznikl spojením SIGNAL festivalu a hudební dramaturgie Strun podzimu, rozsvítí a rozezní prostor Kostela u Salvátora. Za varhany usedne varhanice a skladatelka Katta. Unikátní hudební zážitek doprovodí umělci BLOK_4, kteří pomocí zrcadlové stěny a světelného kyvadla propojí oltář, k němuž budou diváci sedět čelem.

Aby měli návštěvníci přehled o veškerých instalacích a doprovodném programu, mohou si na info stáncích za poplatek 30 Kč koupit festivalovou mapu nebo již nyní stáhnout aplikaci.

reklama
reklama
reklama