reklama

Lázně s dětmi? V Mariánských Lázních žádný problém!

Rádi byste dopřáli svému tělu zasloužený relax v lázních, ale kvůli dětem se svého přání vzdáváte a odsouváte ho na neurčito? Už nemusíte. V Mariánských Lázních se totiž postarají nejen o vás, ale i o děti!

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Lázně s dětmi? V Mariánských Lázních žádný problém!
Lázně s dětmi? V Mariánských Lázních žádný problém! | Foto: komerční článek

Když zavřete oči, začne se vám v hlavě přehrávat film o tom, jak se procházíte po lázeňské kolonádě, v jedné ruce pohárek s některým ze zdejších minerálních pramenů, v druhé lázeňskou oplatku. Na hlavě máte klobouk a jdete směrem k hotelu, kde na vás za pár chvil čeká osvěžující koupel, úžasná masáž a taky bazén. Co víc si přát?

Mylně se řada z nás domnívá, že pobyt v lázních je třeba odložit na dobu, kdy děti opustí domov, nebo budou alespoň natolik samostatné, že zvládnou zůstat pár dnů doma samotné. Do lázní se mohou vydat všichni, a to od nejútlejšího věku. Jen je musíte dobře vybrat. Co třeba Mariánské Lázně?

Proč se s dětmi vydat do Mariánek?

Mariánské Lázně jsou městem plným překvapení. Čekají tu na vás nejen procedury, minerální prameny a lázeňské oplatky, které k lázním neodmyslitelně patří, ale taky krásná příroda a hromada míst, která zvou k návštěvě.

Kam se s dětmi můžete vydat?

  • Od 30.4. do konce října si můžete užít zpívající fontánu. Ta zpívá každý den vždy v lichou hodinu od 7.00 do 19.00 hodin. Ve 21 hodin a 22 hodin je pak hudební produkce doplněna ještě o světelnou show.
  • S geologickou stavbou Slavkovského lesa se seznámíte na naučné stezce na okraji lázeňského města. Kromě toho vám Geologický park Mariánské Lázně představí také rostlinná společenství typická pro zdejší oblast.
  • Krásnou procházku si můžete udělat i kolem rybníka Kladská. Zdejší naučná stezka vás seznámí nejen s historií osady Kladská, ale také s faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny.
  • Zavítat můžete i do Domu přírody, který je v těsné blízkosti naučné stezky Kladská.
  • Chcete v jeden den obdivovat zámek Lednice, hrad Karlštejn, Muzeum železnice Lužná, Ještěd, hrad Bezděz katedrálu svatého Bartoloměje? Vydejte se do parku miniatur, který se jmenuje Boheminium.

Náš tip: Chcete si výlet do Boheminia ještě víc užít? Svezte se kabinkovou lanovkou na trase Koliba-Krkonoš. Boheminium najdete jen kousek od horní stanice lanovky.

Na co dalšího se děti v Mariánských Lázních mohou těšit?

Přímo ve městě je vám k dispozici městský bazén, zajít můžete i do některé ze zdejších cukráren. Od července do srpna je vám také k dispozici dětský animační klub Coolonáda, který je určen dětem až do 15 let. V září je pak po předchozí domluvě k dispozici víkendové hlídání.

Víte, že děti jsou v klubu rozdělené podle věku a je pro ně připravený bohatý program? Nadýchají se čerstvého vzduchu, budou tvořit, naučí se starat o zvířátka a mnoho dalšího. Pro děti do 3 let je k dispozici hlídání.

Dovolenou nemáte přežít, ale prožít. Když se vydáte do Mariánských Lázní a vyberete si z nabídky zdejších pobytů, užijete si ji všichni. Děti, rodiče, prarodiče.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama