reklama

Známe triky, kterými se Jennifer Aniston stará o svůj ikonický účes

Patříte-li k obdivovatelkám vlasů Jennifer Aniston, jsou následující řádky určeny právě vám. Kolorista, který se stará o vlasy této hollywoodské star, prozrazuje triky, které zaručeně fungují.

Foto: Profimedia.cz

Už 24 let pečuje Michael Canalé o vlasy Jennifer Aniston. Pokud jste stejně jako podstatná část planety zbožňovali účes Rachel v Přátelích, teď se dozvíte, jak její hustou, bohatou a šik kštici mít také.

Přestože Rachel v seriálu vystřídala spousty účesů, nebyl tam jediný, který by se jejím fanouškům nelíbil. Jedno totiž měly všechny společné: Její vlasy totiž vždycky byly zdravé, husté a měly krásnou barvu. Přestože seriál už 15 let neběží (pokud tedy nepočítáme nový díl, který na jaře uvede nová služba HBO Max), vlasy Jennifer vypadají pořád stejně skvěle. Jak to tedy Michael Canalé dělá?

Pravidelná péče

Aby její barva vypadala pořád svěže a také přirozeně, nechává se barvit každých pět týdnů. Počítat přitom musí i s tím, že kvůli nějaké roli musí Jennifer zvolit ještě blonďatější odstín. Poté se Michael více soustředí na regeneraci, která je po zesvětlování zásadní. Protože si ale Jennifer vlasy dlouhodobě udržuje zdravé, zpravidla prý stačí jedno nebo dvě sezení, a její vlasy jsou zase zpět v kondici, kterou jí všichni závidíme.

Nikdy přitom nevolí jen jedinou barvu na celý účes. Využívá několik odstínů a každý použije v melírech. Různé barvy do sebe potom hezky zapadnou a vytvoří přirozený účes, který působí, jako by se v něm jen rozpustile odráželo světlo. Její vlasy navíc (mimo zmíněné role) nikdy nejsou blond, ale spíš zlatavé nebo medové. 

Ombré už se nenosí

Vlasy kolem obličeje navíc herečka mívá schválně světlejší, což zvýrazní barvu jejích očí a lépe to ladí s její pletí. Jak říká Michael Canalé, ombré už se nenosí, mnohem lépe vypadá právě světlejší předek a tmavší zadní část účesu. Chytře řešené melíry (neplést se žlutými pruhy, kterým někteří čeští kadeřníci říkají melíry) navíc zajistí, že když barva odrůstá, vypadá to přirozeně, a celý účes působí, jako by ho vyšisovalo slunce na letní dovolené.

Kromě toho, Jennifer se v podstatě nikdy neřídí módními trendy - naopak je, zvlášť v roli Rachel, spíš vytváří, a hlavně - její styl je nadčasový. Dokázala to i nedávná obálka amerického časopisu Interview, na níž Jennifer vypadala naprosto božsky, a celý svět se divil, jak je možné, že je téhle ženě už 51 let.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama