reklama
 

Suché kartáčování: Zmírní celulitidu a zjemní pokožku

Gwyneth Paltrow na něj nedá dopustit, stejně jako Gisele Bundchen nebo Miranda Kerr. Jedná se o docela jednoduchou techniku, ke které potřebujete jediné: kartáč s přírodními štětinami.

Foto: Shutterstock

Pomocí kartáčování suchého těla můžete zbavit pokožku odumřelých buněk, zlepšit cirkulaci krve i lymfy. Předem vás ale varujeme, není to nejpříjemnější procedura.

Vyplatí se ji opakovat zhruba třikrát týdně před sprchováním, spíš ráno než večer, protože krouživé pohyby štětin kartáče zvýší krevní oběh a vám se pak nemusí chtít spát.

Jak začít?

Od kotníků postupujte pomalu krouživými pohyby směrem k srdci. Na loktech, kolenech či patách, kde je kůže hrubší, klidně přitlačte. Buďte ale k sobě jemní, jinak hrozí, že pokožka bude reagovat nepříjemným zarudnutím.

Nevynechávejte ani dekolt, na obličej se ale hodí použít malý kartáček s jemnějšími štětinami. Vydržet byste měli dvě minuty, a i když se vám budou ze začátku jevit věčností, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud vydržíte s touto procedurou dva týdny, výsledkem bude zářivá pokožka. Vyzkoušeno na vlastní kůži.

Na co si dát pozor?

Pokud se léčíte s dermatologickými problémy jako je ekzém či lupénka, určitě se o metodě suchého kartáčování nejdřív poraďte s odborníkem.

Jaký si vybrat kartáč?

S přírodními štětinami, protože nebudou pokožku zbytečně dráždit či vysušovat.

Hydratace především

Po použití suchého kartáče je velmi důležité se nejen osprchovat, ale důkladně se namazat tělovým mlékem, jinak bude kůže nepříjemně napnutá a vysušená.

Související

reklama

Komerční tip

reklama