reklama

Zatočte s pupínky: Kosmetika proti akné

Prohlédnout galerii
Foto: Žena

Pupínky trápí čím dál více žen a zdaleka ne jen těch dospívajících. Pupínky může způsobovat nedostatečné čištění pleti, nezdravý způsob života, citlivost na kosmetiku, nebo čistě jen genetické dispozice. A zbavit se jich není vůbec jednoduché. Proto jsme pro vás vybrali opravdu účinnou kosmetiku, která by mohla konečně pomoci i vám.

Spousta lidí (a zřejmě i kosmetických firem) si myslí, že se pupínky dělají jen na mastné pleti, jenže to je velký omyl. Stačí, aby vaše pokožka byla trochu citlivější, a pupínek pak vznikne jako reakce na nějakou chemikálii, kterou obsahuje i ta nejlepší kosmetika.

Když si potom člověk se suchou citlivou pletí, na níž se tvoří pupínky, pořídí běžný krém proti akné, možná se zbaví těchto nedokonalostí, jenomže díky přípravku, který počítá s tím, že se akné tvoří především na mastné pleti, bude jeho pleť ještě vysušenější než obvykle. 

Čtěte také: Akné u dospělých? Nesahejte si na obličej

V naší galerii proto najdete nejen ty nejlepší zmatňující produkty, které kůži zbaví přebytečného mazu, ale i ty, které zároveň dostatečně hydratují. Dobrou zprávou je, že těchto chytrých přípravků na trhu rychle přibývá. 

Ovšem mějte na paměti, že na každého zabírá něco jiného, a tak co funguje na vaši kamarádku, nemusí fungovat i na vás, a tak je třeba zkoušet, zkoušet a zkoušet. Bude to možná stát dost úsilí, ale věřte, že účinný přípravek skutečně existuje. 

A kdyby přece jen nezabírala běžně dostupná kosmetika, rozhodně vyražte k dermatoložce, která vám doporučí vhodný přípravek na předpis, a jistě vám i pomůže odhalit příčinu vzniku nenáviděných pupínků...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete krásnou pleť? Přestaňte se vyhýbat mléku

Jarní laky na nehty: Zlepší vám náladu a možná i zdraví

Jarní únava neexistuje! (Když víte, jak na to)

reklama
reklama
reklama