reklama

Zastavte stárnutí obličeje: Nejlepší omlazovací rituály

Máme pro vás dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou. Ta špatná je, že vrásky se jednou udělají úplně každému, ale ta dobrá je, že jejich příchod můžete oddálit, nebo je alespoň zredukovat. Jak na to?

Foto: Thinkstock

Máme pro vás dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou. Ta špatná je, že vrásky se jednou udělají úplně každému, ale ta dobrá je, že jejich příchod můžete oddálit, nebo je alespoň zredukovat. Jak na to?

Vůbec nejúčinnější metodou, jak stárnutí pleti co nejvíce oddálit, je ve svých dvaceti letech začít používat intenzivní hydratační krém a zároveň si pleť důkladně dvakrát denně čistit. Pokud už jste ale svoji "dvacítku" prošvihla a nějaké vrásky už v obličeji máte, nezoufejte.

Našli jsme pro vás několik metod, jak zase vypadat mladší. A nebojte se, na botox, který by vás kromě vrásek zbavil i mimiky, vás posílat nebudeme.

Ošetření kaviárem

Účinky luxusního kaviárového ošetření uvidíte okamžitě. Ihned po jeho skončení je totiž vaše pokožka zpevněná, má perfektní a zdravější odstín a zlepšená je i její struktura. Kaviárové perličky vám kosmetička vmasíruje do pleti celého obličeje, včetně očního okolí. Jakmile takto proniknou do kožních buněk, rozjasní i nevýraznou a zašedlou pokožku. Toto ošetření nabízejí například studia Bomton, a počítejte s tím, že trvá hodinu a půl.

Omlazení kyselinou

Přemýšlíte o botoxu? Vsaďte raději na kyselinu hyaluronovou, která je přírodní a může se používat na celý obličej, tedy třeba i kolem rtů - nar ozdíl od botoxu totiž neomezuje mimiku. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, která zajišťuje hydrataci a pružnost kůže. S věkem se ale pomalu vytrácí.

Náš tip: Jizvy, pigmentové skvrny, strie a především hluboké vrásky. Tady vám s nimi pomůžou >>

Ve většině laserových center nebo estetických klinik vám ji pomocí miniaturních jehliček vpráví zpět do pokožky, čímž se vyhladí vrásky i hlubší rýhy, ale klidně tak i můžete korigovat nepravidelnosti vašich rysů. Jedinou nevýhodou je, že se kyselina z kůže zase po nějakém čase vytratí - většinou to bývá po šesti až dvanácti měsících, pak je třeba proceduru zopakovat.

Mladší díky vlastní krvi

Neboli plazma terapie. To je zhruba půlhodinové ošetření, které vám dokáže ubrat i deset let. Z malého množství odebrané krve se během pár minut oddělí její omlazující část - krevní plazma bohatá na růstové faktory a proteiny, které jsou schopné pleť doslova nabudit a přirozeně v ní nastartovat regenerační procesy. Přidáním unikátního TrayLife aktivátoru se tyto procesy ještě zrychlí a maximálně zefektivní. Aktivovaná plazma se pak droboučkými vpichy aplikuje pod vrásky nebo po celé tváři jako při mezoterapii.

Výsledek ošetření je viditelný okamžitě. Po aplikaci pleť vypadá lépe, je vypnutá a na první pohled rozjasněná. Ten největší efekt se však dostaví asi za tři až čtyři týdny po zákroku, během nichž růstové faktory pracují na regeneraci a omlazení pleti. Ideální je terapii podstupovat dvakrát ročně, abyste si mladší vzhled udržela. Výhodou je, že plazmu jde aplikovat i do očního okolí nebo do kůže krku. TrayLife terapii provádí vybrané kliniky v Praze, Brně, Mělníku nebo třeba Opavě.

Masáž obličeje

Možná vám bude masáž obličeje znít trochu obyčejně, ale rozhodně byste ji neměla podceňovat. Pokud na ni totiž budete chodit pravidelně - zhruba jednou za měsíc, pleť bude pružnější a se vrásky se budou tvořit mnohem pomaleji. Navíc bude vaše pleť uvolněná, takže i ty stávající vrásky budou regulované.

Doporučujeme: Make-up v zimě? Pečlivě vybírejte podle typu pleti

Pokud ale přece jen chcete něco zajímavějšího, než je klasická masáž, vyzkoušejte proceduru, kterou nabízejí salony Sabai. Půl hodiny vás masírují pomocí originálních obličejových balíčků plněných kokosem či směsí bylin. Ty stimulují energetické body ve tváři a přináší pocit vitality a svěžesti. Součástí procedury je i omlazující vitaminová obličejová maska.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 nejčastějších chyb, kterými si ničíme vlasy

Žijete tlustý život? Otestujte se

Které jogurty jsou zdravé?

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama