reklama
 

Proč se zamilovat do pleťových olejů: 5 TOP produktů, které stojí za pozornost

Pleťové oleje jsou nová černá. Na jejich účinky přísahají známé osobnosti, kosmetické blogerky i sousedka odvedle. Co je na nich tak zázračného a které by neměly uniknout vaší pozornosti? To prozrazuje oblíbená blogerka Lucie van Koten.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Dokonalé kompozice vzácných rostlinných olejů obohacených o čistě přírodní silice a vitamíny, se čím dál častěji stávají základní položkou v péči o pleť. Pár kapek lehkého olejového séra pokožka okamžitě vstřebá a lze jím obohatit denní i noční kosmetickou rutinu.   

Pleťové oleje si s přirozeným fungováním pokožky velice rozumějí. Jsou totiž podobné kožnímu mazu. Čistě přírodní oleje dokážou pokožku zvláčnit a zachovat tolik důležitý kožní film, čímž chrání pleť nejen před extrémním počasím. Zároveň ji dlouhodobě čistí, vyrovnávají produkci kožního mazu a uchovávají v pleti hydrataci. Kožní film si často ničíme nevědomky například příliš častým používání drsných peelingů, agresivních pěnidel, nebo i nadměrnému slunění v létě. Právě používání výrobků s vysokým obsahem lipidů (tuků) dělá pleť daleko odolnější vůči slunečním paprskům, a tím zpomaluje předčasné stárnutí a preventivně chrání i před pigmentovými skvrnami.

Jak oleje prospívají pleti

Pleťové oleje prokazují pleti velkou službu. Díky nim je pokožka vláčná, rozzářená a ošetřená a dokáže vstřebat veškeré přidané vitamíny. Oleji můžeme obohatit svůj oblíbený krém nebo je nanášet samostatně. Nemusíte se bát je použít ani pod make-up. V tomto případě vám poslouží jako gelová báze. Lehce pleť vyhladí, a to bez pocitu mastnoty.

Jediného pravidla je dobré se držet. Oleje vždy nanášíme na vlhkou pleť. Můžeme je kombinovat s květovými vodami, čímž jen podpoříme blahodárné aromaterapeutické účinky na pleť, nebo aplikovat na právě vyčištěnou tvář. Pleťového oleje stačí pár kapek na celý obličej, vždy by měl však být tou poslední - doslova - třešničkou na dortu v péči.  

5 TOP pleťových olejů podle typu pokožky pro vás vybrala Lucie van Koten (www.ZivotPodleLucie.com). Prohlédněte si je v naší grafice.

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama