reklama

Zabavte mu svoji kosmetiku: V čem je mužská pleť jiná?

Už na první pohled je mužská kůže jiná než ženská. A co teprve na omak.

Foto: Eucerin

Už na první pohled je mužská kůže jiná než ženská. A co teprve na omak. Přesto když muži používají nějakou kosmetiku, většinou je to ta, kterou má v koupelně jejich partnerka, a která primárně vyhovuje ženské pleti. Pak není divu, že krém nesplní žádná očekávání...

Struktura lidské kůže je u muže i ženy stejná. Obě se skládají z pokožky, škáry a podkožní tukové tkáně, a v obou se nachází stejné orgány jako mazové a potní žlázy a vlasy a nehty. 

Jenže v jednotlivých složkách, respektive v jejich kvalitě je rozdíl. Ten samozřejmě bývá individuální, takže zatímco některému muži může váš krém třeba od pnutí kůže ulevit, na jiném se jeho účinky vůbec neprojeví.

Kdo je citlivější?

Někdy ale může být mužská pleť dokonce ještě citlivější než ženská, a to zejména v oblasti vousů, které si dotyčný obden holí. "Na druhou stranu s sebou tato péče nese možnost vzniku určitého otužení. Na pravidelné dráždění si kůže zvykne a přizpůsobí se mu," podotýká dermatoložka Andrea Vocilková, která spolupracuje se značkou Eucerin.

Podle ní však není nezbytně nutné, aby muži používali výhradně jen kosmetiku určenou pro muže, i když mezi těmi si pánové vyberou snadněji. "Důležitější je zohlednit spíše individuální požadavky na vlastnosti produktu a jeho výsledné působení. Typickým příkladem mohou být řady opalovacích přípravků. V minulosti se nejčastěji pro tyto účely používaly krémy. Pro muže je tato aplikační forma příliš mastná, proto přišli výrobci s mléky a spreji," vysvětluje lékařka.

V kosmetice buďte sobecká

Jinými slovy - to, co vyhovuje vaší suché pleti, si váš partner natře na obličej a po pár dnech se diví, proč má na tváři pupínky jako puberťák. Z toho důvodu je lepší, když se muž naučí používat svůj vlastní krém, který mu pomůže právě s jeho problémem. Ať už je to hydratace, akné anebo vrásky.

Speciální pánská kosmetika však má tu výhodu, že předem počítá s vlastnostmi pánské pleti (případně vlasů, které u pánů častěji vypadávají a také se více mastí), ať už složením či texturou. Pracují také s tím, že muži jsou někdy ještě náročnějšími zákazníky než ženy a chtějí výsledek či úlevu cítit hned.

Čtěte také: 10 největších módních chyb mužů. Děláte je taky?

Obě kůže, jak mužská, tak ženská, totiž mohou i stárnout trochu odlišně. Vliv na to mají naše pohlavní hormony, které samozřejmě pracují odlišně a individuálně.

Jestli si stále ještě myslíte, že muž, který používá krémy a dokonce má své vlastní, je příliš rozmazlený anebo divný, měli byste se tohoto předsudku rychle zbavit. V minulosti muži kosmetiku skutečně zase tolik nepotřebovali. 

Jenže v současné době a společnosti je nutné o pokožku pečovat, protože u nynějších mužů častěji dochází k narušování kožní bariéry, jednou vlivem profese a někdy i z přemíry hygieny. A opravdu není nutné chodit s obličejem, který pálí nebo je zarudlý, jen proto, aby si muž připadal jako skutečný chlap.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sexy i v šedesáti? Modelka "v důchodu" radí, jak na to

Zkroťte svoje chutě: Zjistěte, co vám tělo naznačuje

Víte, co jsou niche parfémy? Pokud ne, přicházíte o hodně

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama