reklama
 

Vyzkoušeli jsme: Účinné kosmetické ošetření proti akné

To, že akné není výsadou pouze puberťáků, je známá věc. Hodně žen se s ním potýká během celého života. Své o tom ví naše kolegyně Pavlína Zítková. Tady jsou její bezprostřední zážitky z procedury.

Foto: Shutterstock

Vždycky jsem mívala problematičtější pleť. Zlepšila se během těhotenství, ale půl roku po porodu hraje můj obličej všemi barvami. Proto jsem se rozhodla opět navštívit po několika letech kosmetičku.

Vybrala jsem ji na doporučení kamarádky, která u ní ošetření dostala jako dárek a byla moc spokojená. V salónu jsem strávila přes hodinu.

Prvním krokem bylo rychlé vyčištění pleti od make-upu. Pak už se postup od mých předchozích zkušeností s kosmetikou liší. Paní kosmetička Vašíčková používá na hloubkové čištění pleti ultrazvukovou špachtli, a to od roku 2009. I když se tedy nejedná zcela o novinku, spousta kosmetiček stále využívá klasickou metodu napářky a vymačkávání. S tím jsem taky doposud měla sama zkušenost. Tady jsem ale nemusela ležet deset minut s teplým ručníkem na obličeji, hned jsme se pustily do čištění pórů.

Ultrazvuková špachtle je takový malý strojek s kovovou destičkou, se kterou se tlačí jemně na póry a díky vysokofrekvenčním vibracím se dostane zanícení ven. Těsně před použitím se obličej potře tenkou vrstvou gelu jako u klasického ultrazvuku. Ošetření je limitováno 20 minutami, pak se strojek zastaví. Déle se ošetření nedoporučuje. Jelikož moje pleť byla hodně zanícená, vyčištění se povedlo zhruba z šedesáti procent.

Paní kosmetička projela celý obličej, ale některé části byly zanícené více, takže je potřeba ještě dočistit. Přesto i po prvním ošetření jsem cítila změnu. Pleť nebyla tak červená jako po klasickém vymačkávání a nebyla ani nikde narušena kůžička. Místo, které bylo zanícené, kosmetička jemně narušila čistou injekční jehlou a dočistila špachtlí. Opět nezůstaly stopy po podráždění. Ucítila jsem jen slabé píchnutí.

Procedura není nějak příjemná, ale asi méně bolestivá než vymačkávání. Strojek jemně na kůžičce vrní a občas při zatlačení strojku můžete cítit nepříjemný tlak, ale není to nic hrozného.

Pak už následuje příjemnější část. Peelingová masáž dekoltu a obličeje. Paní masérka má magické ruce, protože jsem během desetiminutové masáže skoro usnula. Konečky prstů projížděly jednotlivé části obličeje, aby vmasírovala potřebnou výživu a dala obličeji barvu a vyhladila ho. 

Po masáži následovala maska. První minutku trochu štípala, ale pak se pleť přizpůsobila a maska mohla dokončit svoji práci. Kdyby štípání pokračovalo, paní kosmetička byla připravená masku změnit. Každá pleť holt reaguje jinak.

Na závěr už mě čekalo jen umytí masky a aplikace vyživovacího krému. Trochu červený obličej jsem po kosmetice měla, ale jen jemně. Doma už nebylo po kosmetickém ošetření památky. Překvapivě ani ráno jsem nepocítila žádné větší zanícené místo a póry byly pěkně čisté. Za měsíc se chystám na kosmetiku znovu, abych pleť přiblížila co nejvíce dokonalosti 

Kde: Salón Aura Belle, Vítkova, cena 550 Kč, kontakt ZDE

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama